Jak efektywnie ćwiczyć w środku miasta?

Jak efektywnie ćwiczyć w środku miasta?

Jeśli mieszkasz w mieście, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie zawsze znajdziesz dostatecznie dużo miejsca na swobodny trening. Blokowiska z dużej płyty otoczone chodnikami i ulicami tworzą prawdopodobnie marny plac treningowy. Dlatego też dla wielu z nas w miastach takich, jak na przykład Kraków trudno zadbać o formę. Dodatkowo bierzemy też pod uwagę te wszystkie pracowite dni tygodnia. Doskonale znamy wasz ból Przychodzimy jednak z kilkoma pomysłami, które pozwolą rozwiązać te problemy. Nie wszyscy uwielbiamy siłownię. Zapewniamy was jednak co do tego, że uczęszczanie na siłownię jest całkowicie dobrowolne. Nawet bez niej prawdopodobnie wykonamy świetny trening. Zaproponujemy ci kilka rozwiązań, które pomogą zadbać o ciało i kondycję.

Potrenuj w najbliższym parku

Trening w parku, na placu zabaw, ogólna aktywność na świeżym powietrzu jest tym, czego potrzebujemy najbardziej. Jeśli mieszkacie w dużych miastach, skorzystajcie z interesujących parków, które mają sprzęty treningowe. Poćwicz bieganie, trening z pomocą ciężaru własnego ciała. Wykorzystaj typowe wyposażenie siłowni, która znajduje się na świeżym powietrzu. Przeskakuj z drążka na drążek. Spompowanie mięśni nie jest koniecznie, jeśli chcesz wykonać wyczerpujący trening. Wystarczy, że skupimy się na elementach kardio z odpowiednim skupieniem i zapałem. Pamiętaj, że wszelkie urządzenia, które znajdziemy na parkach i placach, nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Przy odrobinie kreatywności zrobisz z nich wyśmienity użytek. Jeśli chodzi o trenowanie dolnych partii ciała, także poradzisz sobie bez siłowni. Wykorzystaj wszystkie dostępne w okolicy ławeczki. Przećwiczysz na nich zarówno wykroki, jak i wchodzenie i schodzenie. Jest to świetny sposób na spalenie nadprogramowego tłuszczu. Koncentracja na wyniku jest ważniejsza od sprzętu klasy premium. Pamiętaj, po co się ruszasz, w drogę.

Jak zapewnić sobie solidny trening mięśniowy w środku miasta bez karnetu na siłownię?

Poczuj prawdziwe spalanie tłuszczu i rozwój mięśni za pośrednictwem różnorodnych ćwiczeń z użyciem własnej wagi ciała. Kiedy korzystamy z naszej własnej masy ciała, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych obciążników. Sami zapewniamy sobie opór niezbędny do efektywnego treningu na świeżym powietrzu. Pamiętajcie o tym, kiedy następnym razem wyruszycie na przygodę z rozwojem masy mięśniowej. W przypadku ćwiczeń z użyciem własnej masy ciała zazwyczaj nie potrzebujemy nawet dostępu do parku. Trening na świeżym powietrzu możemy wykonać niemal wszędzie, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Godne uwagi jest również to, że trening mięśniowy bez obciążenia, w przypadku braku czasu, wykonamy również w domu. Po prostu zabierajmy się za skakankę, za pompki, za wnoszenie górnej części ciała, leżąc na podłodze. Wykorzystajmy także masę naszego ciała podczas wykonywania przysiadów. Doskonale rozbudują one mięśnie ud, ale także łydek. Wypady, skakanie, pompki, przysiady. Wszystko, czego potrzebujesz do osiągnięcia fantastycznej sylwetki, jest w zasięgu twojej dłoni. Nie zapominaj.

Innowacyjny trening typu HIIT

Mieszkasz w zatłoczonym mieście i masz mało czasu między pracą, dbaniem o dom i dojazdami? Oznacza to, że potrzebujesz innowacyjnego treningu typu HIT. Biegaj po ulicy swojego miasta i rozpocznij trening interwałowy już dziś. Uzyskasz naprawdę wiele bez konieczności wchodzenia na siłownię. Zapomnij o karnetach do klubów fitness, metoda ta jest niezwykle skuteczna i prosta. Podczas treningu HIT przeplatamy okresy wysokiej intensywności z nieco wolniejszym treningiem. W ten sposób manipulujemy pulsem w taki sposób, że zmuszamy go do spalania coraz większej ilości kalorii. Nasze ciało w trakcie metody treningowej HIT zużywa znacznie więcej tlenu i glikogenu. W ten sposób doprowadzamy do ekstremalnie dużego spalania kalorii. Jeśli lubisz bieganie, przełam swoją rutynę z treningiem HIT. Nic tak doskonale nie pomaga podczas biegu przez miasto. Standardowy trucht niezwykle szybko się nam nudzi. Z metodą HIT, nie zaznamy znudzenia. Dodaj go do swojego treningu kardio.

Jak trenować za pośrednictwem metody HIIT?

Wystarczy, że podczas intensywnego sprintu od czasu do czasu zwolnisz. Przykładowo, sprintuj przez 30 lub 20 sekund, aby następni zwolnić tempo biegu. Biegnij truchtem kolejne 10 lub 15 sekund w ramach odpoczynku. Taka metoda maksymalizuje spalanie tłuszczu, ponieważ zmusza ciało do pobierania większej ilości kalorii zmagazynowanych w tkance tłuszczowej. Co, kiedy w naszej okolicy zatrzymują nas światła i przejścia dla pieszych? Metoda HIT nie ugnie się przed takimi przeszkodami, ponieważ przewiduje ona różnorodne ćwiczenia. Jeśli dobiegniesz do wymuszonego miejsca stopu, po prostu wykonaj trochę podskoków, pajacyków lub burpees. W ten sposób nie tylko wykorzystasz swój wolny czas do granic możliwości, ale także niezwykle szybko podniesiesz kondycję.

Połączenie treningu kardio z budowaniem masy na świeżym powietrzu lub w zaciszu domowym

Prawdopodobnie wielu z was zdziwi się, gdy usłyszycie, że treningi HIIT połączymy swobodnie z kalisteniką. Kalisteniką nazywamy ćwiczenie naszego umięśnienia za pośrednictwem ciężaru własnego ciała. Metoda ta działa dosłownie tak samo, niczym w przypadku wykonywania standardowego kardio HIIT. Po prostu przeplataj między sobą okresy wysokiej aktywności z okresami krótszej aktywności. Przykładowo, wykonaj przysiady i bezpośrednio po nich wskocz na domowy rowerek treningowy. Jeśli nie korzystasz z tego rodzaju wewnętrznych maszyn, po prostu wyjdź na miasto i pobiegaj w odpowiednim miejscu. Możliwości są tak naprawdę niemal nieograniczone. Prawdopodobnie każde ćwiczenie, które przychodzi ci do głowy, może być sukcesywnie przeplatane z aktywnością kardio. W ten sposób bez wychodzenia na siłownie i dostępu do drogiego sprzętu wyrzeźbisz całą swoją sylwetkę. Zaangażuj swój umysł oraz ciało, a przestaniesz się nudzić w trakcie treningu mięśniowego i kardio.

Korzystajmy z tego, co oferuje okolica w naszym mieście

Wiele osób uważa, że najlepsze rzeczy, które nas spotykają to te darmowe. Cóż, czasami bardzo trudno jest nam się z tym nie zgodzić. Nie inaczej jest w przypadku lifestylu. Wykonywanie darmowych ćwiczeń lub korzystanie z okolicznego sprzętu zaoszczędzi nam nieco drobnych w portfelu. Zazwyczaj spieniężymy je na drogie karnety na siłownię lub dostępy do klubu fitness. W tym przypadku polecamy co innego. Nawet jeśli mieszkacie w dużym mieście, pamiętajcie, że matka natura jest dla was niezwykle łaskawa. Pomyśl tylko o mnogości spacerów po okolicznych parkach. Jeżeli masz dostatecznie dużo czasu w ciągu dnia, po prostu wybierz się na wycieczkę do lasu.

Jak odnaleźć rutynę treningową w środku miasta?

Wybierz przynajmniej jedną rzecz, której nigdy wcześniej nie robiłeś i spróbuj. Moim nowym ulubionym weekendowym treningiem jest pływanie na desce z wiosłem – to genialny trening całego ciała i niesamowity sposób na zwiedzanie. Oczywiście nie każdy ma dostęp do wody w swojej okolicy. Jednak tutaj musisz wykorzystać moc wyobraźni i spostrzegawczości. Spójrz tylko na okoliczny park lub drzewa w trakcie powrotu do pracy. Być może któreś z nich będzie się idealnie nadawało do podciągnięć, zamiast drążka dostępnego na siłowni. Duże miasto to nie wymówka przed wyjściem do natury.

Podczas gdy mieszanie treningów jest świetne, wiele przemawia za regularnością – posiadanie kilku zajęć, na które będziesz chodzić o tych samych porach każdego tygodnia, jest świetnym sposobem nie tylko na upewnienie się, że pozostaniesz na dobrej drodze, ale także pomoże Ci zapoznać się z mieszkańcami.

Na co zwracać uwage, aby utrzymać aktywność mieszkając w dużym mieście?

Codzienna randka z ćwiczeniami jest jak najbardziej wskazana nie tylko z uwagi na rozbudowę mięśni i kondycji. Dzięki niej utrzymujemy się w pełni sił i zdrowia. Pamiętajmy o tym, że ruch to klucz do dobrego samopoczucia. Najlepszą metodą jest zobowiązanie samego siebie do wykonywania pewnej rutyny treningowej. Dlatego jak już wspomnieliśmy wcześniej, pamiętajcie, że zatłoczone miast oto nie wymówka przed treningami. Możesz zawsze spróbować czegoś nowego, co zachęci cię do regularności. W przypadku wielu ludzi jest to joga.