Kryzys w Starym Sączu zażegnany. Przywrócono nocne dyżury aptek

Kryzys w Starym Sączu zażegnany. Przywrócono nocne dyżury aptek

Afera, która odbiła się echem w całej Polsce powoli znajduje swoje rozwiązanie. Z powodu kwarantanny wszystkich pracowników jedyna całodobowa apteka została zamknięta, pozbawiając mieszkańców aż czterech pobliskich gmin dostępu do leków. Władze miasta informują jednak, że dyżury wrócą i przydzielono już zastępcze placówki.

Epidemia koronawirusa połączony z zimowym sezonem przeziębień powoduje, że dostęp do lekarstw jest konieczny. Tymczasem apteka przy Podegrodzkiej 4, która jako jedyna była otwarta całą dobę musiała zostać zamknięta z powodu choroby pracowników. Pozbawiło to dostępu do leków mieszkańców gminy Piwniczna- Zdrój, Podegrodzie, Stary Sącz i Ryter.

W wyniku interwencji obywateli udało się jednak znaleźć zastępcze placówki, które w święta będą dyżurować i zostaną otwarte dla chorych. Od 20-27 grudnia takie usługi będzie pełnić apteka na ul Rynek 15 w Starym Sączu, a od 27 grudnia do 3 stycznia otwarta 24 godziny będzie placówka na ul. Kr. Jadwigi 1. Od 16 grudnia do 20 grudnia udało się jeszcze znaleźć zastępstwo w podegrodzkiej aptece.