Lubicie azjatyckie zabytki? Musicie koniecznie zwiedzić Mur Chiński i Taj Mahal!

Lubicie azjatyckie zabytki? Musicie koniecznie zwiedzić Mur Chiński i Taj Mahal!

Budowa Wielkiego Muru Chińskiego zajęła ponad 2500 lat. To nie żart. Właśnie tyle ludzkość potrzebowała, żeby ukończyć to wspaniałe dzieło. Dziś możemy wybrać się do Chin, żeby nacieszyć nim nasze oczy. Mur ten ciągnie się przez niemal całą długość północnych Chin. Ma ponad prawie 21 000 kilometrów. To niesamowite, że istnieje obiekt o tak ogromnej rozpiętości. Wyobraźcie sobie tylko, jak wiele materiałów na przestrzeni stuleci zostało użyte, aby ukończyć mur. Jeśli macie możliwość wybrać się do Azji, koniecznie odwiedźcie ten światowy zabytek.

Ta fortyfikacja sprawia od wieków, że Chiny zdobywają rozgłos. Już w dawnych czasach podróżnicy na wieść o tym, że taka budowla powstała, mieli ogromną chęć jej ujrzenia. Mimo wszystko nie jest to proste wyzwanie turystyczne. Nie będziecie w stanie raczej zapoznać się z całym zabytkiem. Ktoś kiedyś obliczył, że spacer wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego mógłby zająć ponad 170 dni. Mimo wszystko nadal możecie zobaczyć jeden z jego fragmentów.

Kolejny zabytek przyciągający turystów z całego świata do Azji – Taj Mahal

Taj Mahal to świątynia, która zadziwia nie tylko swoją wysokością, która osiąga ponad 70 metrów. Okazuje się, że największym atutem tego zabytku jest estetyka, która według budowniczych byłaby niemal niemożliwa do osiągnięcia. Taj Mahal jest niewątpliwie jednym z cudów świata, jeśli chodzi o architekturę. Ten budynek ma na samym środku ogromną kopułę. Po bokach jest ona obsadzona szlachetnymi kamieniami, które widnieją tam od wielu lat. Jest to najpiękniejszy budynek, który pozostawiła po sobie dynastia Mongołów w Azji. Budynek miał powstać mniej więcej w 1640 roku na cześć zmarłej żony ówczesnego władcy Mongolskiego.

Według danych historycznych zaangażował on potężne siły robocze do rozbudowy tego budynku. Pracowało nad nim ponad 21 000 wyszkolonych architektów i budowniczych. Jeśli zamierzasz odwiedzić Taj Mahal, czeka cię mnóstwo interesujących atrakcji. Znajdziesz tam między innymi ogromne baseny z bramami. Zostały one wykonane z czerwonego piaskowca. W przypadku odwiedzin, za wstęp przyjdzie ci zapłacić niecałe 20 dolarów.