Lubicie nietypowe zabytki? Odwiedźcie zatem Czechy i przyjrzyjcie się wiszącemu człowiekowi

Lubicie nietypowe zabytki? Odwiedźcie zatem Czechy i przyjrzyjcie się wiszącemu człowiekowi

Jeżeli przejdziesz się jedną z najpopularniejszych ulic w Pradze, możesz napotkać nietypowy zabytek, dla którego ludzie potrafią zjeździć tysiące kilometrów. Ten nietypowy zabytek sprawia, że zapaleni turyści wędrują specjalnie do Czech. Tylko po to, aby stanąć twarzą w twarz z mężczyzną, który wisi na jednej ręce. Zabytek ten stanowi sylwetkę mężczyzny, który ręką trzyma się słupa. Dlatego też został wymownie nazwany wiszącym mężczyzną. Chociaż nie przedstawia on szaleńca, który chce ze sobą skończyć, niektórzy turyści odbierają to dzieło mniej więcej w taki sposób.

Bynajmniej tak nie jest. Pomnik ten został poświęcony ku temu, aby uczcić pamięć ojca psychoanalizy. Został wykonany w pełni z brązu, aby wyglądać pięknie i przetrwać próbę czasu w postaci zabytku. Dzięki temu każdy będzie mógł odwiedzić Czechy i przyjrzeć mu się z bliska. Czeski rzeźbiarz postanowił w ten sposób złożyć hołd dla Zygmunta Freuda. Upamiętnił go w ten nietypowy sposób, dzięki któremu wiele osób prędko nie zapomni o ojcu psychoanalizy.

Paryż, czyli stolica ogromnej ilości zabytków, dla których ludzi potrafią przemierzyć kontynenty

Piękna stolica Francji jest pełna zabytków, ale ten jest zupełnie inny niż wieża Eiffla! Jeśli przejdziesz przez dzielnicę biznesową La Défense, w samym sercu Paryża, nie możesz przegapić tego gigantycznego kciuka. Jego twórca, rzeźbiarz César Baldaccini, stworzył go w 1965 roku na wystawę poświęconą dłoni, ale ta struktura była tak udana, że miasto Paryż postanowiło ją zachować!

Dziwne zabytki z Turcji

Wbrew pozorom Turcja zasłynęła nie tylko ze swojej kuchni, historii oraz pięknych widoków. Tamtejsi mieszkańcy mogą się także pochwalić nietypowymi zabytkami, które znajdziemy w samym sercu tego Kraju. Kamienne głowy są prawdopodobnie jednym z najważniejszych zabytków w całej Turcji. To dla nich zapaleni turyści są w stanie przemierzyć ogromne ilości kilometrów. Historia odkrycia tego zabytku jest niemal tak fascynująca jak same kamienne głowy, które możemy podziwiać podczas spędzania urlopu w Turcji.

Okazuje się, że jeden ze wspinaczy usłyszał pogłoski o kamiennych głowach, które zostały stworzone dawno temu w górach. Postanowił zbadać prawdziwość tych plotek na własną rękę. Wspiął się na daną górę i zaniemówił. Ponieważ odkrył coś, co było nietypowe. Doznał szoku, gdy jego oczom ukazały się ogromne głowy wyrzeźbione w kamieniu. Wcześniej widywali je tylko lokalni pasterze mieszkający w górach. Okazuje się, że za tym zabytkiem stoi ciekawa historia. Ponad 2000 lat temu kazał je stworzyć król, którego grobu nigdy nie odnaleziono.