Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, oficjalnie otworzył Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, oficjalnie otworzył Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

Nowo powstałe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne (COM) w Nowym Sączu zostało oficjalnie otwarte przez prezydenta miasta, Ludomira Handzla. Budowa tego obiektu jest częścią dążenia do zapewnienia wsparcia osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom, co stanowi kolejny krok w tym kierunku.

Centrum zostało zaprojektowane z myślą o dorosłych mieszkańcach Nowego Sącza, którzy borykają się z niepełnosprawnością na umiarkowanym lub znacznym poziomie. Ta nowa instytucja ma na celu pomóc tym osobom uporać się z codziennymi wyzwaniami, które niesie ze sobą ich stan zdrowia.

W trakcie ceremonii otwarcia, prezydent Handzel podkreślił wagę polityki społecznej w swojej kadencji. Zaznaczył, że budowa takiego obiektu jest wyrazem zrozumienia dla potrzeb najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

Podczas wizyty w nowo otwartym Centrum, prezydent wyraził duże wzruszenie i podziw dla stworzonych tam warunków. Jego zdaniem, standardy obiektu prezentują się na światowym poziomie, co umożliwi skuteczną rehabilitację osób, dla których wsparcie tego typu jest niezbędne.