Nowosądecki Powiat ma nowego starostę – Tadeusza Zarembę

Nowosądecki Powiat ma nowego starostę – Tadeusza Zarembę

Z dniem dzisiejszym, Tadeusz Zaremba został mianowany na stanowisko starosty powiatu Nowosądeckiego. Decyzję podjęła Rada Powiatu Nowosądeckiego, przeprowadzając tym samym zmianę na najwyższym stanowisku tego regionu.

Tadeusz Zaremba, w wieku 50 lat, zdobył wyższe wykształcenie na kierunku leśnictwo, stając się magistrem inżynierem. Tytuł ten otrzymał po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Początki swojej drogi zawodowej związanej ze szlachetnym zawodem leśniczego rozpoczął w Lasach Państwowych.

W latach 2004-2008 pełnił funkcję podleśniczego, specjalizującego się w nadzorze lasów. Do roku 2010 związany był ze służbą leśną jako specjalista ds. zagospodarowania lasu oraz gospodarki leśnej.

W kolejnych latach, od 2010 do 2014, sprawował stanowisko zastępcy wójta gminy Łącko. Dodatkowo jego dorobek zawodowy obejmuje rolę doradcy wójta gminy Krościenko nad Dunajcem, stanowisko kierownika placówki terenowej KRUS w Nowym Sączu oraz członkostwo w Radzie Programowej Radia Kraków. Zaremba był również członkiem Rady Absolwentów Uniwersytetu Rolniczego i przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

Na swoim koncie ma również doświadczenie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Generalnego ds. Administracyjnych i Zamówień Publicznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.