Nowy wizerunek kamienicy w Nowym Sączu: Siedziba Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Nowy wizerunek kamienicy w Nowym Sączu: Siedziba Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Wkrótce budynek przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9 w Nowym Sączu nie będzie przerażać swoim wyglądem, gdyż planowane jest jego odnowienie. Kamienica zostanie zaadaptowana na nową siedzibę dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Prezydent miasta Nowy Sącz wydał zezwolenie na prace budowlane związane z modernizacją obiektu. Zarząd Województwa Małopolskiego zadecydował, że to właśnie Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przejmie trwałe zarządzanie nieruchomością.

Przez wiele lat adres ul. Kazimierza Wielkiego 9 kojarzył się z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, które mieściło się właśnie w tym miejscu. Mieszkańcy Nowego Sącza odwiedzali tę placówkę, aby oddać krew i pomóc potrzebującym. Pomieszczenia, w których prowadzone były działania związane z krwiodawstwem, były wynajmowane przez centrum.

Jednakże zmiana nastąpiła w listopadzie 2020 roku, kiedy to terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa opuścił budynek przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Teraz, po przebudowie, w jego miejscu będzie funkcjonować Wojewódzki Urząd Pracy, który przyczyni się do poprawy wizerunku i estetyki kamienicy.