Okoliczne miasta przykryte białym puchem – zimowa pogoda

Okoliczne miasta przykryte białym puchem – zimowa pogoda

Oglądane z nieba Muszyna i Żegiestów-Zdrój niesamowicie zapierają dech w piersiach. Szczególnie gdy jest zauważalna warstwa śniegu, która okrywa te tereny, a rzeka Poprad jest węższa. Te zdjęcia zostały wykonane za pomocą drona i być może zainspirują Was do odwiedzenia tych uroczych miejsc na Sądecczyźnie.

Przechwytywanie obrazów z powietrza zawsze daje oszałamiające rezultaty, zwłaszcza gdy możemy je porównać do znanych nam miejsc z „naziemnego” punktu widzenia. Szczególnie widoczne jest to na zimowych zdjęciach Muszyny i Żegiestowa-Zdroju wykonanych z drona; ośnieżone drzewa, ulice i rzeka Poprad wyglądają naprawdę niesamowicie. Trudno powiedzieć, gdzie zostały zrobione zdjęcia, jeśli nie zna się tych miejscowości. Mimo to warto odwiedzić te kurorty, które oferują wspaniałe zimowe doświadczenia, takie jak jazda na łyżwach, zwiedzanie wzgórza zamkowego, karmienie zwierząt w Ogrodzie Sensorycznym, a następnie wieczorny spacer po Parku Światła.

Żegiestów-Zdrój to idealne miejsce na romantyczny spacer. Swego czasu miejscowość ta należała do najpopularniejszych uzdrowisk w całej Polsce. Niestety, przemysł turystyczny zmalał, a obiekty lecznicze popadły w ruinę. Od kilkunastu lat bracia Cechini starają się przywrócić Żegiestowowi dawną świetność. Podczas spaceru można zaobserwować stopniową renowację uzdrowiska.