Piotr Kowalik z Sandecji Nowy Sącz w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-17

Piotr Kowalik z Sandecji Nowy Sącz w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-17

Pomimo nie najlepszych wyników Sandecji Nowy Sącz, drużyny z II ligi, nie brakuje jej zdolnych zawodników. Jednym z nich jest Piotr Kowalik, który został powołany do reprezentacji Polski U-17 na nadchodzące mistrzostwa świata. Czeka go egzotyczna podróż i możliwość gry z najlepszymi na globie.

Aktualny sezon nie jest łaskawy dla drużyny Sandecji Nowy Sącz – po degradacji do II ligi, zespół przeżywa trudności. Ostatnio przegrali aż 1:4 z Olimpią Elbląg, co była ich dziewiątą porażką w obecnie trwających rozgrywkach.

Pod względem pozycji w tabeli, sytuacja również nie wygląda obiecująco. Drużyna z Nowego Sącza zajmuje ostatnie miejsce, z pięcioma punktami straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. W tym sezonie czekają ich jeszcze cztery mecze i ryzyko spadku do III ligi jest realne.

Jedynym jasnym punktem w ostatnim czasie dla Sandecji jest fakt, że jeden z jej graczy, Piotr Kowalik, dostąpił zaszczytu otrzymać powołanie do reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwa świata. To wydarzenie odbędzie się w egzotycznej Indonezji.

Polska drużyna będzie miała szansę zmierzyć się w meczach grupowych z renomowanymi drużynami z Argentyny, Japonii i Senegalu, rozpoczynając od pierwszego meczu 11 listopada. Na mistrzostwach zagra łącznie 24 drużyny z całego świata.