Przetarg na dokończenie stadionu miejskiego w Nowym Sączu wydłużony

Przetarg na dokończenie stadionu miejskiego w Nowym Sączu wydłużony

W pierwszych dniach maja ruszył przetarg zatytułowany „Dokończenie realizacji obiektu stadionu miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj”. Początkowo miał on dobiegać końca 28 maja, ale zdecydowano o jego przedłużeniu.

Według treści przetargu, zadaniem zwycięzcy będzie nie tylko stworzenie koncepcji i dokumentacji projektowej związanej z różnymi dziedzinami, ale także pozyskanie niezbędnych decyzji, pozwoleń i uzgodnień oraz zgłoszenie planowanych prac budowlanych do odpowiednich jednostek administracji architektoniczno-budowlanej. Następnie, w oparciu o opracowaną dokumentację, wykonawca ma przystąpić do realizacji inwestycji i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Oczekuje się, że wykonawca dotrzyma terminu umożliwiającego zasiedlenie trybun przez maksymalnie 900 osób od 15 września. To oznacza, że drużyna Sandecji będzie mogła korzystać z nowego stadionu w Nowym Sączu prawdopodobnie jeszcze zanim inwestycja zostanie kompletnie zakończona.