Rowerzyści Nowego Sącza apelują o więcej stojaków dla rowerów

Rowerzyści Nowego Sącza apelują o więcej stojaków dla rowerów

Na ulicach miasta, zgodnie z ogólnopolskim trendem spotyka się coraz więcej cyklistów. Niestety często skarżą się, że nie ma wystarczającej ilości miejsc, gdzie można bezpiecznie zaparkować swój rower.

Wprawdzie stojaków regularnie przybywa, ale w centrum Nowego Sącza w dalszym ciągu jest problem ze znalezieniem wolnego. Tymczasem zapotrzebowanie jest ogromne. Coraz większa liczba osób dochodzi do wniosku, że w małym miasteczku komunikacja na dwóch kółkach jest znacznie szybsza i wygodniejsza niż poruszanie się samochodem. Nie tylko omija się korki, ale również oszczędza pieniądze na benzynie.

Zbyt mała ilość bezpiecznych miejsc, gdzie można pozostawić swój sprzęt sprawia, że rowery podpierają ściany domów, czasem przewracają się i torują chodniki. Powoduje to nie tylko zakłócenia ruchu pieszych, ale może również uszkodzić nasz pojazd.

Radny Leszek Zegzda wskazuje na fakt, że stojaki nie są dużym wydatkiem dla miasta i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić ich więcej. Wystarczy tylko dobra wola władz Nowego Sącza.

Czy sytuacja się poprawi? Zobaczymy wiosną, kiedy znów na ścieżki rowerowe zawitają setki wielbicieli szosowania.