Szukasz enigmatycznych atrakcji? Jesteś wymagającym turystą? Poznaj Angkor Wat i Petra!

Szukasz enigmatycznych atrakcji? Jesteś wymagającym turystą? Poznaj Angkor Wat i Petra!

Dzisiaj omówimy nietypowy kompleks świątynny, który od wielu lat jest celem podróży wielu turystów. Jeżeli szukasz nieco odmiennych wrażeń, wpisz go na swoją listę. Odpowiedzialny za budowę tego kompleksu jest król Suryavarman drugi. Kierował budową niemal 800 lat temu. Zajmował się wówczas władaniem ogromnym terytorium. Pod jego rozkazami była cała część Azji na południu i wschodzie. Kompleks świątyń Angkor Wat znajdziecie w obecnej Kambodży. To nie tylko wiele kamiennych rzeźb, ale także piękne kręte korytarze. Jesteśmy pod wrażeniem, że ludzie mogli osiągnąć taki cud architektury już setki lat temu. Jest to budowla dorównująca swoim poziomem zaawansowania prawdopodobnie nawet słynnym egipskim piramidom.

Archeologiczny park w Angor jest chroniony przez same UNESCO. Zaliczamy to do jednej z najrzadszych atrakcji turystycznych. Niezwykle trudno o to, żeby znaleźć coś na podobnym poziomie estetyki i kunsztu rzemieślniczego. Wszystko to zwiedzicie w cenie jednodniowej wejściówki. Dorośli muszą zapłacić 37 dolarów, z kolei dzieci wchodzą za darmo.

Starożytne miasto Petra to kolejna z atrakcji turystycznych, której nie możesz przeoczyć, jeśli brakuje ci wrażeń

Miasto to sięga tradycją jeszcze czasów przed naszą erą. Starożytne miasto zostało wybudowane mniej więcej 400 lat przed datą narodzin Chrystusa. W czasach swojego rozkwitu Petra była tętniącym życiem centrum handlowym, gdzie często handlowano arabskimi kadzidłami, chińskimi jedwabiami i indyjskimi przyprawami. Dziś, ze wciąż stojącymi świątyniami i grobowcami wykutymi w różowych piaskowcowych klifach, Petra jest często nazywana czerwonym miasteczkiem. Jest kolejnym z miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa. UNESCO uważa ten obiekt za jeden z najlepiej zachowanych wśród starożytnych atrakcji turystycznych.

Bardzo ciekawe jest to, że większość zwiedzających, jeśli przyjadą w sezonie, otrzymują dostęp do parku archeologicznego. Mogą na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób postępują profesjonalne prace na wykopaliskach. Samo miasto przyciąga tłumy. Wiele osób chętnie zobaczy, czy miasto, które ma ponad 2000 lat, faktycznie tak dobrze się zachowało. Bilety dla gości znajdziecie w cenie 70 dolarów za każdy dzień pobytu na terenie tego pięknego zabytku.