Wice Dyrektorka Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Iwona Mularczyk, chce ponownie stawić czoła wyborom samorządowym w 2024 roku

Wice Dyrektorka Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Iwona Mularczyk, chce ponownie stawić czoła wyborom samorządowym w 2024 roku

Wiosna 2024 roku przyniesie kolejne wybory samorządowe i już teraz wiadomo, że wśród kandydatów pojawi się Iwona Mularczyk, żona posła Arkadiusza Mularczyka. Jest nie tylko sądecką radną, ale również wicedyrektorką Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Oświadczyła, że jest gotowa na powrót do rywalizacji o stanowisko prezydenta Nowego Sącza. Swoją kandydaturę planuje zgłosić jako reprezentantka partii Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas rozmowy z Radiem Kraków, Iwona Mularczyk zapewniła, że złożyła ofertę swojej kandydatury prezesowi partii PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podkreśliła jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do zarządu partyjnych struktur.

Pierwszy raz Iwona Mularczyk wystartowała w wyborach na prezydenta miasta w 2018 roku. W pierwszej turze wyborów zdobyła najwyższy wynik spośród siedmiu kandydatów – 10 373 głosy, co stanowiło 28,35 proc. Wtedy to na drugim miejscu uplasował się Ludomir Handzel z wynikiem 9 435 głosów (25,78 proc.). W drugiej turze wyborów to jednak Handzel okazał się zwycięzcą, zdobywając poparcie 21078 mieszkańców Nowego Sącza (58.35 proc.). Iwona Mularczyk mogła liczyć na wsparcie 15046 wyborców, co przełożyło się na 41,65 proc. głosów.