Wywiad z Damianem Chmielem – doświadczonym piłkarzem Sandecji Nowy Sącz

Wywiad z Damianem Chmielem – doświadczonym piłkarzem Sandecji Nowy Sącz

Mamy przyjemność rozmawiać z Damianem Chmielem, 36-letnim pomocnikiem drużyny Sandecji Nowy Sącz, który reprezentuje „Dumę Krainy Lachów” od sezonu 2018/2019. Jak wyjawił w rozmowie z „Gazetą Krakowską”, planuje powrócić do swoich rodzinnych stron po zakończeniu obecnego sezonu.

Sytuacja Sandecji Nowy Sącz zmieniła się znacząco w ostatnich tygodniach. Po długim okresie gry na szczeblu pierwszoligowym drużyna niestety spadła do rozgrywek 2. ligi. Pytamy Damiana, jakie są obecne uczucia panujące w zespole, a także jak on sam odbiera ten trudny moment dla drużyny?

Chmiel przyznaje, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Zdarzyło się to, co się zdarzyło, jednak zawodnik nie chce wskazywać winnych tej sytuacji. Podkreśla, że każdy członek drużyny powinien skupić się na swojej własnej roli i odpowiedzialności. Chociaż zdaje sobie sprawę, że istniało wiele dodatkowych czynników wpływających na obecną sytuację zespołu, unika rozmawiania na ten temat. Wyraża szacunek dla Sandecji Nowy Sącz i klubu, starając się nie analizować sprawy zbyt dogłębnie ani szukać ukrytych przyczyn problemów, z którymi zmagali się w ostatnim czasie.