Co musisz zobaczyć w Australii? Krótki poradnik dla turysty

Co musisz zobaczyć w Australii? Krótki poradnik dla turysty

Uluru jest formacją skalną, którą powinien zwiedzić każdy doświadczony turysta. Jeżeli nie boisz się pustyni i trudnych warunków, koniecznie obierz ten cel podróży. Uluru jest jednym z najwspanialszych na naszej planecie tworów natury. Obiekt jest gigantyczną skałą o okrągłym kształcie. Pokrywa ponad osiem kilometrów przestrzeni w sercu pustyni australijskiej. Niektórzy powiadają, że wyżłobienia w skałach dodają fantastycznemu uroku temu obiektowi. Dla wielu turystów przypomina rzeźbę. Z tą różnicą, że nikt nie odpowiada za jej stworzenie. Całą pracę wykonała natura poprzez żłobienie drobinkami piasku w skałach. Tylko w tym miejscu zobaczysz zapierający dech w piersiach widok ogromnego masywu skalnego. Podczas wchodu oraz zachodu słońca promienieje pięknym jaskrawym kolorem o barwie pomarańczowej.

Jakie jeszcze miejsca w Australii są godne odwiedzin?

Australia Zachodnia jest prawdopodobnie jednym z najlepszych kierunków, jeżeli poszukujesz wrażeń turystycznych w tym państwie. Spotkasz tam trudne do przebycia klify i piękne, rozległe przestrzenie. Jeżeli chcesz poczuć prawdziwy kontakt z naturą, koniecznie się tam wybierz. W Australii Zachodniej znajdziesz mnóstwo terenu z dala od cywilizacji. Kilometrami ciągną się niezaludnione łąki i masywy skalne.

Na tym terytorium spotkasz mnóstwo interesujących zwierząt znajdujących się w ich naturalnym środowisku. Czy wiedzieliście, że to właśnie z Australii pochodzi większość udomowionych gatunków papug? Spotkacie tutaj malutkie papugi faliste, nieco większe papugi nimfy, jak i odmianę kakadu. Jednak miejcie się na baczności, ponieważ to nie tylko dom nieszkodliwych papug, ale także ogromnych aligatorów.