Najciekawsze miejsca dla turystów w Afryce

Najciekawsze miejsca dla turystów w Afryce

Ranking najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Afryce prawdopodobnie mógłby zawierać setki różnorodnych pozycji. Ponieważ w tym regionie gdziekolwiek się znajdziemy, zawsze napotkamy interesujące lokalizacje turystyczne. Pierwszym istotnym miejscem na naszej liście będzie Zanzibar. Znajdziesz tutaj atrakcje, których na próżno szukać na innych kontynentach. Prawdopodobnie najlepszym celem podróży na Zanzibarze będą krystalicznie czyste plaże. Jeśli natrafisz na to miejsce w odpowiednim sezonie, koniecznie zażyj relaksującej kąpieli.

Plaża i kąpiel w oceanie to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Zanzibar. Znajdziesz tam również enigmatyczny zabytek wpisany na listę UNESCO. Mówimy o kamiennym mieście. Niektórzy turyści podróżują do Zanzibaru z końca świata tylko po to, aby odwiedzić ruiny tego kilkusetletniego miasta, W samym środku lokalizacji znajduje się niezwykła świątynia. Podobno ma ponad 500 lat. Uwielbiasz historyczne zagadki? Koniecznie odwiedź Zanzibar podczas podróży po Afryce.

Ogromne wodospady (Victoria Falls)

Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem w Afryce są przepiękne wodospady. Są kolejnym obiektem wpisanym na światową listę UNESCO. Znajdują się między Zambią i Zimbabwe. Wspomniany przez nas wodospad jest wyjątkowym miejscem. Jego głębokość dwukrotnie przekracza Niagarę. To imponującym widok, dla którego turyści zjeżdżają specjalnie do Afryki. Miejscowi zalecają odwiedzającym, aby przyjeżdżali w to miejsce w okolicy kwietnia. Podczas pory deszczowej wodospad prezentuje się jeszcze ciekawiej.

 Prawdopodobnie jeden z największych parków narodowych na całym kontynencie (Serengeti)

Jesteś zauroczony naturą w pełnej krasie? Pragniesz odwiedzić przyrodę w miejscach pozbawionych ingerencji człowieka? Park Serengeti jest nietypowym miejscem, które umożliwia turystom spełnić tego rodzaju zachcianki. W parku napotkasz typowy dla afrykańskiego regionu zwierzęta. Park zamieszkują słonie, lwy oraz hieny. Niestety ceny związane ze wstępem na to terytorium są wysokie. Mimo wszystko odwiedzający Tanzanię turyści uważają, że te wrażenia są warte dosłownie każdych oszczędności. Najlepsze warunki do oglądania zwierzyny napotkasz w czerwcu.