Co powinniśmy wiedzieć o ekwipunku golfowym?

Co powinniśmy wiedzieć o ekwipunku golfowym?

Warto zaznaczyć na samym starcie, gdy zaczniemy interesować się golfem, jakie jest minimum tego, czego będziemy potrzebować i jak wiele może nas to kosztować. Dla wielu amatorów jedną z najbardziej onieśmielających rzeczy jest to, czy używają oni właściwych kijów do golfa w odpowiednim momencie. W końcu jest ich całkiem sporo do wyboru. Nie należy jednak się tym za bardzo przejmować. Kluczem, który pomoże nam dobrze opanować rozgrywkę we wczesnym etapie golfa, jest spokojne i luźne podejście. Ponieważ to właśnie początkowych etap gry jest bardzo ważnym momentem, podczas którego opracowujemy strategię.

Nawet jeśli widzisz u doświadczonych graczy mnóstwo opcji do wyboru, pamiętaj o tym, że nie ma takiej potrzeby, aby zaczynać amatorskie rozgrywki z czternastoma kijami golfowymi. Na początku możesz mieć ich o wiele mniej. Potrzebujesz kilku różnych kijów, którymi możesz uderzyć w piłkę pod innymi kątami, w zależności od tego, w jakim miejscu znajdzie się ustawienie gry. Nie panikuj, jeżeli twoja torba na kije golfowe nie jest wypełniona. Masz czas na skompletowanie swojego ekwipunku.

Na początku poradzisz sobie mając zaledwie trzy kije

Warto również zwrócić uwagę na to, że kupienie pełnego zestawu jest niezwykle kosztowne i trudne do zrealizowania. Czasami możemy zadowolić się zwykłymi używkami, które znajdziemy na popularnych portalach typu ebay. Oczywiście potrzebujemy również piłek golfowych do rozpoczęcia rozgrywki. Jednak wielu ekspertów radzi, aby nie kupować ich zbyt wiele na zapas. Wystarczy, że na początku wydamy na nasze piłki golfowe około stu złotych. Jeżeli nie jesteście pewni co do golfa, zawsze możecie zasięgnąć porady kogoś nieco bardziej doświadczonego. Jeśli w gronie waszych znajomych nikt nie gra w golfa od kilku lat, zawsze możecie skorzystać z porad ekspertów na forum internetowym.

Wielu amatorów powinno również rozważyć kilka narzędzi do naprawiania warstwy murawy wraz z trawą. Ponieważ możecie spodziewać się tego, że na samym początku czubek waszego kija golfowego częściej trafi w podłoże, niż w samą piłkę. Jeżeli skupimy się na zakupie tylko fundamentalnego ekwipunku i wybierzemy się na pole golfowe z najpotrzebniejszymi rzeczami, początkowy zakup prawdopodobnie uda nam się ograniczyć do 1500 złotych.