Najlepsze porady dotyczące golfa dla początkujących

Najlepsze porady dotyczące golfa dla początkujących

Wielu początkujących amatorów podczas gry w golfa, zastanawia się jakie podstawy muszą poznać, aby przynajmniej dobrze uderzyć w piłkę. Początki bywają trudne, dlatego też warto wiedzieć, od czego tak naprawdę zacząć. Naszą propozycją jest opanowanie dobrych ruchów swingowych. Czyli zbliżenie się do elementarnych wzorców uderzania w piłkę podczas gry w golfa. Jak wszędzie, również w tym ciekawym sporcie warto skupić się na niewielkiej dozie umiejętności i szlifować je do perfekcji. Dopiero później możemy zastanowić się nad opanowaniem kolejnego zestawu umiejętności.

Kiedy zaczniemy pracować nad swingiem, z czasem zauważymy, że istnieje kilka zależności, które powstrzymują nas przed oddaniem silnego strzału. Przykładowo możemy zwrócić uwagę na to, że nie jesteśmy dostatecznie pochyleni, a nasze ramiona nie znajdują się pod odpowiednim kątem. Wielu amatorów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ten sposób powstrzymują się przed prawidłowym rozegraniem piłki golfowej. Dlatego też warto pamiętać, że golf jest sportem, gdzie diabeł tkwi w szczegółach. Nawet tych bardzo często niezauważalnych.

Wielu nowych graczy nabiera tendencji do niepotrzebnego odwracania ramion

Dzięki odpowiedniej pracy bioder szybko zauważysz, że uderzenia stają się o wiele bardziej precyzyjne i silniejsze. W ten sposób przeniesiesz swoją grę na zupełnie inny poziom. Początkujących gracze mają przede wszystkim sporą tendencję do przeciągania rotacji swoich bioder. W ten sposób marnują mnóstwo niepotrzebnej siły, która mogłaby zostać spożytkowana na uderzenie w piłeczkę golfową. Takie ruchy muszą zostać wyeliminowane jako pierwsze, ponieważ w przyszłości mogą wejść w przyzwyczajenie gracza i będą przeszkadzały mu w nauczeniu się poprawnego uderzenia kijem golfowym.

Niektórzy profesjonalni zawodnicy mówią, że kije same podpowiadają nam, w jaki sposób mamy uderzać. Jest to zwykle kwestia doświadczenia i obycia ze sprzętem. Nie powinniśmy wymagać od siebie zbyt wiele, jeśli dopiero kupiliśmy nowe kije i staramy się nabyć z nimi trochę obycia. Prawdopodobnie za wcześnie na to, aby pokonać lokalnych zawodowców, jeśli gramy w golfa dopiero od kilku tygodni. Najdłuższe kije w torbie – driver, fairway woods i hybrids – mają dłuższe trzonki i mniejsze wzniosy, dzięki czemu piłka leci dalej i bardziej się oddala. W przypadku kijów żelaznych trzonki stają się stopniowo krótsze, a poddasze stopniowo wzrasta, co oznacza, że piłka będzie lecieć krócej i opadać bardziej stromo. W miarę zdobywane doświadczenia zrozumiesz, kiedy i w jaki sposób używać odpowiednich elementów swojego ekwipunku golfowego.