Dwaj nastolatkowie napadli na mężczyznę w Nowym Sączu: Skończyło się interwencją policji i sprawą w sądzie rodzinnym

Dwaj nastolatkowie napadli na mężczyznę w Nowym Sączu: Skończyło się interwencją policji i sprawą w sądzie rodzinnym

Na ulicach Nowego Sącza doszło do niespokojnego incydentu, kiedy dwóch młodych ludzi postanowiło zaatakować 26-letniego przechodnia. Po tym jak go przewrócili i pozbawili przytomności, skorzystali z okazji, aby okraść go. Wkrótce jednak sprawcy zostali złapani przez funkcjonariuszy policji, a ich los trafił w ręce sądu rodzinnego.

Zdarzenie miało miejsce 9 czerwca, na Alejach Wolności w Nowym Sączu. W godzinach wieczornych, tuż po 22:00, dwaj nieznajomi skierowali swoje kroki ku młodemu mężczyźnie, żądając od niego pieniędzy. Odmówił on jednak spełnienia ich oczekiwań, na co odpowiedzieli popchnięciem go. Mężczyzna upadł na chodnik i utracił świadomość, co napastnicy wykorzystali do kradzieży jego telefonu i pieniędzy.

Informacja o incydencie szybko dotarła do miejscowych służb porządkowych. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, zdobyli opis napastników i rozpoczęli poszukiwania. Wkrótce potem, w jednej z dzielnic miasta, zatrzymano dwóch 16-latków. Przeszukując ich, funkcjonariusze odnaleźli skradziony telefon. Dodatkowo okazało się, że jeden z przestępców jest poszukiwany przez policję, gdyż kilka dni wcześniej uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na terenie Małopolski.

Po formalnościach, poszukiwany nastolatek został odesłany do ośrodka, a drugi wrócił pod opiekę rodziny. Teraz wszystkie materiały dotyczące tego incydentu trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. To właśnie tam zapadnie decyzja o konsekwencjach, jakie poniosą odpowiedzialni za napad 16-latkowie – przekazała kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.