Ekscytująca piąta edycja Festiwalu Jazzowego w Starym Sączu

Ekscytująca piąta edycja Festiwalu Jazzowego w Starym Sączu

Festiwal Jazzowy w Starym Sączu, który jest od pięciu lat niezastąpionym punktem na jazzowej mapie Polski, rozpoczyna kolejny, jubileuszowy rok działalności. W poprzednich latach widzów cieszyli tylko rodzimi artyści, znakomici i cenieni w świecie jazzu. Jednak z okazji piątej odsłony festiwalu, postanowiliśmy poszerzyć horyzonty i po raz pierwszy zaprosić do występów muzyków jazzowych z innych krajów.

Od momentu powstania naszego festiwalu, głównym celem było zorganizowanie pierwszej na Sądecczyźnie regularnej imprezy poświęconej jazzowi, utrzymanej na najwyższym standardzie. Nieustannie dążymy do znalezienia doskonałego modelu dla naszego przedsięwzięcia, starając się dotrzeć do każdego miłośnika jazzu na naszym terenie. Promujemy również różne aspekty i interpretacje tej unikalnej formy muzycznej. Z radością ogłaszamy inaugurację piątej edycji Sącz Jazz Festiwalu, mając świadomość, że nasze starania przyniosły rezultaty. Jest to dowód na to, że nasza pionierska misja odniosła sukces, nie tylko wzmacniając własną ideę, ale także inspirując innych do podjęcia podobnych działań w świecie jazzu.

Nasz festiwal wpłynął na inne inicjatywy w regionie. W sąsiedniej Limanowej niedawno zaczęto organizować wrześniowy Beskid Jazz & Folk Festival. Dodatkowo, Wojtek Kulasa, legendarny promotor wydarzeń muzycznych, otworzył niedawno Jazzową Gospodę (zamiast Restauracji Staromiejska) w Starym Sączu – to jego najnowszy projekt łączący gastronomię z muzyką.