Interwencja straży pożarnej na ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu: Pożar w budynku gastronomicznym

Interwencja straży pożarnej na ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu: Pożar w budynku gastronomicznym

20 czerwca, dosłownie kilka minut przed kwadransem trzeciej po południu, jednostki JRG nr 1 z Nowego Sącza zostały wezwane do pilnej interwencji. Miejscem, które wymagało natychmiastowego działania strażaków, była ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ekipa strażaków ustaliła, co dokładnie miało miejsce. Okazało się, że doszło do zapalenia na poddaszu jednego z budynków o charakterze gastronomicznym. Na szczęście pracownicy lokalu zdążyli już ugasić ogień przy użyciu gaśnic i ewakuować się z budynku zanim na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Pracowników bierze również na siebie odpowiedzialność za odłączenie zasilania elektrycznego w budynku.

Na miejscu zdarzenia był widoczny dym, a ślady nadpalenia można było znaleźć na jednym z krokwi dachu oraz na deskowaniu skosów. Działania straży pożarnej skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W ramach tego procesu przeprowadzona została kontrola budynku za pomocą kamery termowizyjnej.

Kolejnym krokiem strażaków było przebadanie pomieszczeń specjalistycznym urządzeniem pomiarowym. Proces ten poprzedziło przewietrzenie i oddymienie restauracji przy użyciu wentylatora. Strażacy zadbali również o usunięcie spalonych części przewodu prądowego. Cała operacja, prowadzona przez strażaków, trwała mniej więcej czterdzieści minut.