Nadchodzące otwarcie nowej toalety publicznej w Nowym Sączu na Rynku Maślanym

Nadchodzące otwarcie nowej toalety publicznej w Nowym Sączu na Rynku Maślanym

Nowy Sącz już w najbliższym czasie ma doczekać się oddania do użytku publicznego nowej toalety przy rynku maślanym. W miejscu tym są obecnie prowadzone końcowe prace, m.in. podłączanie do sieci kanalizacyjnej. Oprócz tego, trwa również proces związany z przeprowadzeniem odbiorów.

Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza, Artur Bochenek, uspokaja mieszkańców i odwiedzających targowisko, zapewniając, że do pełnej operacyjności toalety pozostaje już tylko kilka dni.

Otwarcie nowej toalety publicznej planowane jest na czerwiec. Wraz z jej udostępnieniem dla użytkowników zostanie też przedstawiony regulamin korzystania z niej. Toaleta będzie dostępna zarówno dla handlujących na rynku, jak i dla wszystkich osób korzystających z uroków Rynku Maślanego. Jest to inwestycja, której miejscu temu brakowało przez dłuższy czas.

Budowa tej płatnej toalety publicznej przy ulicy Sobieskiego przebiegała bardzo sprawnie i szybko. Prace rozpoczęły się na początku czerwca, a całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 350 tysięcy złotych.

Obecne toalety publiczne zlokalizowane w pobliżu mają zostać zlikwidowane podczas planowanej rewitalizacji rynku maślanego.