Jak wygląda turystyka na Grenlandii?

Jak wygląda turystyka na Grenlandii?

Grenlandia to tereny, o których prawdopodobnie wielu z nas słyszało. Są autonomicznym terytorium należącym do Danii. Mimo wszystko raczej wielu z nas nie myślało o tym, aby wybrać się tam w podróż. Wiecie, że na Grenlandii nie brakuje jednak turystów? To jeden z najsłabiej zaludnionych krajów na świecie, który sprytnie przyciąga do siebie turystów. Na całej wyspie mieszka około 60 000 osób. Góry lodowcowe mogą wydawać się niezbyt sprzyjającym regionem dla rozwoju turystyki. Jeżeli tak twierdzicie, to jesteście w błędzie. Na Grenlandii spotkamy się z ogromną ilością atrakcji. Wielu z nich na próżno szukać w innych regionach. Dlatego też tak wielu turystów chętnie tam zagląda.

Na co możemy liczyć podczas wycieczki? Przede wszystkim spotkacie fantastyczne tereny morskie spowite bielą i niebieskimi barwami. Połączcie to z pięknymi górami, ciekawą roślinnością. Nie zapominajmy również o wielu interesujących zwierzętach. Foki, niedźwiedzie polarne, wieloryby. To wszystko czeka na ciebie w jednym, malowniczym miejscu.

Co jeszcze czeka na nas podczas zwiedzania nietypowego terenu, którym jest Grenlandia?

Grenlandia jest nietypowa pod wieloma względami. Czy wiedzieliście, że nie ma tam dróg? Zatem w jaki sposób turyści poruszają się po terenie kraju podczas zwiedzania? Cóż, jest to dosyć nietypowe rozwiązanie, ale musimy przyznać, że bardzo praktycznie. Głównie wykorzystuje się na miejscu samoloty, łodzie, skutery śnieżne, a nawet sanie w niektórych przypadkach. Ze względu na niesprzyjający klimat podróże po samej Grenlandii bywają dosyć wymagające. Są one trudne zarówno dla gości, wycieczkowiczów, jak i prowadzących pojazdy.

Najczęściej odwiedzanym obszarem na tym terenie jest tak zwany Fiord Lodowy. Mowa o obiekcie, który został wpisany dawno temu na światową listę UNESCO. Trafił na nią dokładnie w 2004 roku. Jest to odcinek wodny, który przy brzegu został przez naturę usłany głazami.

Ogromny lodowiec Sermeq Kujalleq, szeroki na ponad pięć kilometrów i gruby na kilometr, wpływa do zatoki i płynie z zawrotną prędkością. Przygotuj się na oszałamiające widoki i naturę w jej najbardziej majestatycznym wydaniu.