Najczęściej odwiedzane miejsca na świecie zgodnie z rankingami turystycznymi

Najczęściej odwiedzane miejsca na świecie zgodnie z rankingami turystycznymi

Według statystyk najczęściej odwiedzane miejsca na świecie to garstka lokalizacja, która przyciąga ponad 40% wszystkich turystów na świecie. Co takiego specjalnego znajdziemy w tych miejscowościach lub regionach? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! W rzeczywistości sam Hong Kong, Bangkok i Londyn odwiedza ponad 70 milionów turystów z całego świata w ciągu każdego roku. Niesamowite, że pojedyncze miasta skupiają na sobie uwagę aż tylu ludzi.

Najlepsze miasta do odwiedzenia są często domem dla niektórych z najbardziej kultowych miejsc na świecie i znajdują się w wielu miejscach, od Azji i Europy po Bliski Wschód i obie Ameryki. Dla podróżników, którzy mają nadzieję znaleźć inspirację na następną podróż, oto lista najlepszych miast do odwiedzenia.

Przede wszystkim zwracamy uwagę na Paryż we Francji. W końcu kto nie chciałby się tam wybrać chociaż jeden raz w życiu? Wielu podróżników uwielbia klasyczne atrakcyjne, które ma do zaoferowania Paryż. Dobrym przykładem są okoliczne muzea i parki turystyczne.

Na liście miejsc przyciągających turystów musi znaleźć się również Nowy Jork

Nowy Jork to jedno z miejsc, które przyciąga mnóstwo turystów. Niektórzy przyjeżdżają tam z uwagi na sam prestiż. Robią to tylko po to, aby być częścią miejskiej scenerii i poczuć się jak rdzenni mieszkańcy tej metropolii. Statua Wolności, którą podróżni widzą po przyjeździe, jest symbolem kultury i wolności, którą reprezentuje Amerykę Północną. Do innych atrakcji można również zaliczyć coroczne obserwacje rozpoczęcia nowego roku. Event stał się tak sławny, że niektórzy przyjeżdżają do Nowego Jorku tylko po to, aby wziąć w nim udział.

Powody, dla których tysiące turystów wybierają Londyn

Miliony turystów odwiedzają Londyn każdego roku i zwiedzają najważniejsze atrakcje, takie jak Tower of London, Opactwo Westminsterskie czy Katedra św. Pawła. Częścią tego, co sprawia, że Londyn jest tak atrakcyjny dla zwiedzających, jest system transportu publicznego, który sprawia, że łatwo jest dostać się z jednego miejsca do drugiego bez samochodu.

Wielu turystów uwielbia Londyn za klimat, którego nie można uświadczyć w innych stronach świata. Wystarczy odwiedzić tamtejsze rynki, aby zrozumieć, co mają na myśli.