Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki po Azji?

Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki po Azji?

Wycieczka do Azji to dla wielu nawet doświadczonych turystów nie lada wyzwanie. W końcu wyruszamy na podbój zupełnie innej kultury. Bardzo łatwo zagubić się już na samym początku, gdy rozważamy jakie miejsca i zabytki chcielibyśmy zwiedzić. Kraje znajdujące się na tym kontynencie mają tak wiele do zaoferowania, że często nie możemy zdecydować się na konkretny cel podróży. Turystów przyciąga nie tylko rozległa kultura oraz ciekawa historia. Azja kusi ogromnymi miastami, krystalicznie czystymi plażami oraz interesującymi wydarzeniami okolicznościowymi.

Niezależnie od tego, czego szukasz podczas podróży, poniżej wymieniliśmy kilka pozycji, które zawsze będą dobrymi miejscami do odwiedzenia.

Jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Kambodży

Miasto położone w północno zachodniej Kambodży jest znane z tego, że stanowi bramę do Angkor. Mimo wszystko warto odwiedzić ten region nie tylko dla samej świątyni. Połączenie chińskiej architektury i mieszkańców wsi nadają temu miejscu prawdziwego starodawnego klimatu. Zobaczycie tam mnóstwo osób poruszających się na starych, przedpotopowych motocyklach oraz tętniące życiem dziedzińce. Oczywiście to miejsce nie zatrzymało się w czasie. Możecie skorzystać na miejscu z usług barbera lub udać się do okolicznej kawiarni, żeby coś zjeść i napić się ciepłej herbaty lub kawy.

W mieście znajduje się również wiele ogromnych rynków, w tym Psah Chas, który oferuje zarówno mieszkańcom, jak i turystom różnorodne pamiątki, świeże jedzenie i wiele innych. Wbrew pozorom to doskonała lokalizacja, aby zabrać w podróż swoją drugą połówkę.

Malownicze plaże w Tajlandii

Tajlandia słynie nie tylko z boksu, w którym zawodnicy używają zarówno pięści, jak i nóg. Okazuje się, że ten region aż tętni fascynującym życiem turystycznym. Co takiego zastaniecie na miejscu? Na szczególną uwagę zasługuje miejsce Koh Samui, które przeszło wiele transformacji w ciągu ostatnich lat. Kiedyś dzielnica biednych, dziś lokalizacja, w której napotkacie kurorty dla odwiedzających region turystów. Jeżeli pragniecie odwiedzić jedne z najbielszych plaż na świecie, koniecznie musicie udać się do Tajlandii, będąc na wycieczce w Azji. Są nie tylko czyste, ale także dobrze zagospodarowane. Zapomnijcie o europejskich parawanach i zajętych miejscach kąpielowych. Ludzie spędzający czas nad tajskimi plażami przyjeżdżają tutaj z myślą nurkowania, żeglowania, jak i ukojenia swoich nerwów w okolicznym spa.