Turystyka w Afryce jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorem

Turystyka w Afryce jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorem

Turystyka jest prawdopodobnie jednym z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarczych. Warto zwrócić uwagę na rozwój turystyki w Afryce. Wiele firm przygląda się aktualnej sytuacji w tym regionie ze względu na coraz większe zainteresowanie podróżami. Statystyki wskazują na to, że każdego roku coraz więcej turystów chętnie odwiedza Afrykę. Fantastyczne walory afrykańskiej natury i kultury zyskują coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Z tego powodu spodziewamy się stałego wzrostu interesantów, którzy będą chcieli zwiedzić afrykańskie sawanny.

Międzynarodowi turyści podróżujący do krajów wschodzących często wnoszą do krajowych gospodarek podobne ilości bogactwa jak inwestycje sektora prywatnego i publicznego oraz pomoc rozwojowa od zagranicznych rządów. W 2015 roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne na kontynencie afrykańskim wyniosły niewiele w porównaniu z zarobkami płynącymi z turystyki. Widać więc wyraźnie, że branża turystyczna odgrywa coraz ważniejszą rolę w gospodarce światowej, przyczyniając się do wzrostu PKB, eksportu usług i zatrudnienia. Dzięki turystyce lokalni mieszkańcy zyskują wartościowe miejsca pracy niewymagające kwalifikacji.

W jaki sposób postrzegamy turystykę oraz jej wpływ na inwestycję w poszczególne sektory finansowe?

Z reguły zauważamy, że inwestycje związane z turystyką koncentrują się przede wszystkim na infrastrukturze państw wysoko rozwiniętych. Z tego powodu trudno znaleźć jest ludzi, którzy chętnie inwestują swoje pieniądze w kraje potrzebujące. Mimo wszystko afrykański sektor turystyczny opracował swój sposób. Co rok odnotowują coraz wyższe zainteresowanie ich regionem. Zwiększają zapotrzebowanie na pracowników oraz dokładają wszelkich starań do rozwoju swoich kompetencji. Niedawno w Afryce wprowadzono politykę wizową, która uprawnia posiadaczy wizy jednego z państw członkowskich do swobodnego poruszania się po kontynencie.

Turyści chętnie wynagradzają starania i jakość usług, których doświadczają w tym regionie poprzez zostawianie swoich pieniędzy na wakacjach. Z kolei te środki stają się motorem napędowym afrykańskiej gospodarki. Potencjalni inwestorzy w sektorach turystycznych innych krajów będą musieli stawić czoła wyzwaniom związanym z rozwojem infrastruktury i wsparciem rządowym. W dzisiejszych czasach okazuje się, że nie zawsze lepiej rozwinięte państwa przyciągają więcej turystów. Niektóre regiony Afryki są potwierdzeniem tej nieznanej dotąd reguły!