Jedne z najdroższych zabytkowych broni

Jedne z najdroższych zabytkowych broni

W różnych miejscach na świecie w sejfach oraz skarbach możemy znaleźć ciekawe bronie. Czy wiedzieliście, że niektóre z nich są niezwykle pożądane ze względu na wartości kolekcjonerskie? Przykładem może być pistolet, który został podarowany niegdyś Adolfowi Hitlerowi w ramach prezentu. Rzadkie egzemplarze kolekcjonerskie są bronią pożądaną przez ludzi niemal na całym świecie. Doskonałym przykładem jest wspomniany złoty Walther, który prawdopodobnie należał do Hitlera. Otrzymał ten pistolet w prezencie na swoje 50 urodziny od Carla Walthera.

Hitlerowi bardzo podobał się ten pistolet i trzymał go w szufladzie biurka w swoim monachijskim mieszkaniu. W 1945 r., podczas nalotu na jego mieszkanie, pistolet został zabrany przez amerykańskiego żołnierza i przywieziony do Stanów Zjednoczonych. Pistolet wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Wiadomo o nim tyle, że w końcu w 1987 roku trafił na aukcję, gdzie został sprzedany za 114 000 dolarów. W tamtych latach była to prawdopodobnie jedna z największych cen, jeżeli chodzi o zabytkowe pamiątki wojskowe.

Inne ciekawe zabytkowe bronie

Niezwykle pożądanym na aukcjach zabytkiem w postaci broni był pistolet należący do jednego z legendarnych stróżów prawa. Chodzi tutaj o zastępcę szeryfa Tombstone. Earp, do którego należała broń, był uosobieniem twardego człowieka zachodu, który był szorstki i nie bał się żadnych wyzwań. Prowadził nietypowe życie i takie też wykonywał zawody. Parał się hazardem, ale także był ochroniarzem, stróżem i sędzią bokserskim. Pewnego dnia został nawet właścicielem swojego własnego saloonu. Brał udział w historycznych strzelaninach. Nic dziwnego, że jego broń osiągnęła zawrotną cenę 225 000 dolarów na aukcjach.

Swoim rewolwerem Colt kaliber 45 Earp pewnego razu zastrzelił trzech bandytów w ciągu 30 sekund. Złapał ich na gorącym uczynku podczas rabunku wraz z innymi stróżami prawa, którzy pełnili w tamtejszym okresie służbę. Broń Earpa osiągnęła niezwykłą wartość kolekcjonerską. Nawet w dzisiejszych czasach jego rewolwer typu Colt można by wymienić na dom o całkiem pokaźnych rozmiarach.