Zabytkowe bronie, których ceny na aukcjach przekroczyły kilkaset tysięcy dolarów

Zabytkowe bronie, których ceny na aukcjach przekroczyły kilkaset tysięcy dolarów

Pistolet, który zabił Jessiego Jamesa, będzie pierwszym opisywanym przez nas zabytkiem. Jest to broń, której wartość w domu akcyjnym osiągnęła podczas sprzedaży 350 000 dolarów. Jesse James był amerykańskim banitą znanym z kierowania okrutnym gangiem, który w połowie i pod koniec XIX wieku dokonał wielu napadów na banki i pociągi. Można powiedzieć o nim, że na dzikim zachodzie stał się pewnego rodzaju legendarną postacią kojarzoną z legendami. Jesse obrabował ze swoją bandą łącznie 20 różnych banków na zachodzie. Mówi się o tym, że udało mu się ukraść mniej więcej 200 000 dolarów, co było ogromną kwotą, zważywszy na wartość pieniądz w tamtych czasach.

Pewnego razu, gdy James stał plecami do jednego z członków swojego gangu, ten strzelił mu w plecy, aby przywłaszczyć łupy dla siebie. Pistoletem był Smith and Wesson kaliber 44. Prawdopodobnie właśnie z tej broni od strzału w plecy zginął legendarny bandyta i lider gangu z dzikiego zachodu. Pistolet został sprzedany w 2003 roku.

Strzelba dwulufowa za prawie milion dolarów! Do kogo należała?

Strzelba dwulufowa Roosevelta jest kolekcjonerskim egzemplarzem broni, który urywa głowę nie tylko dosłownie, ale także w przenośni. Broń została sprzedana w domu aukcyjnym za 862 500 dolarów. Teddy Roosevelt był 26 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Był on prywatnie zapalonym myśliwym, a wspomniana przez nas strzelba towarzyszyła mu na wielu polowaniach. Dlatego też nie możemy dziwić się, że obiekt, który był jednym z ulubionych narzędzi byłego prezydenta USA, osiągnął tak potężną wartość kolekcjonerską.

Strzelba została pierwotnie sprzedana przez rodzinę Rooseveltów w 1974 r., a następnie ponownie sprzedana w 2000 r., ale dopiero w 2010 r. została ponownie sprzedana za oszałamiającą cenę. Mimo wszystko strzelba byłego prezydenta nie może równać z ogromną ceną i rzadkością obiektu, którym był kolekcjonerski kieszonkowy colt z 1849 roku. Został on sprzedany za 1,1 miliona dolarów. Broń była nie tylko rzadka i wyjątkowa, ale także wykonana z drogich materiałów. Colt został pokryty szczerym złotem.