Karol Kamiński, gracz Warty Poznań, przechodzi na wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz

Karol Kamiński, gracz Warty Poznań, przechodzi na wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz

Ofensywny zawodnik Warty Poznań, Karol Kamiński, zaczął swoją karierę piłkarską w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie wychowywał swój talent. Był to rok 2017 kiedy przeszedł do akademii piłkarskiej Legii Warszawa. Swoją grą zasłynął na boiskach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie był jednym z najjaśniejszych talentów. Niedługo po tym awansował do rezerw Legii grających na trzecim szczeblu rozgrywek.

Podczas swojej gry w rezerwach Legii Warszawa, Kamiński pokazał swoje umiejętności strzeleckie i asystujące, zdobywając 11 bramek oraz zaliczając 9 asyst w 50 meczach. Mimo to, chociaż trenował razem z pierwszym zespołem stołecznego klubu, nie udało mu się przebić do składu meczowego.

Z powodu braku możliwości gry w pierwszym zespole Legii, Kamiński podjął decyzję o zmianie otoczenia. To sprawiło, że w zimie poprzedniego roku opuścił Łazienkowską i przeniósł się do Warty Poznań. Tam jednak, mimo oczekiwań, nie był podstawowym zawodnikiem i zagrał od pierwszej minuty jedynie dwa razy. Szansę na grę otrzymał jedynie podczas meczów Pucharu Polski. W obydwu występach w tych rozgrywkach – przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Stali Brzeg, Kamiński udowodnił swoje umiejętności strzeleckie, wpisując się na listę strzelców.