Beata Szydło – była premier apeluje do mieszkańców Sądecczyzny o poparcie dla PiS w nadchodzących wyborach

Beata Szydło – była premier apeluje do mieszkańców Sądecczyzny o poparcie dla PiS w nadchodzących wyborach

W dniu dzisiejszym, Beata Szydło, znana polityk i europosłanka, gorąco namawiała obywateli rejonu Sądeckiego do oddania swojego głosu na kandydatów partii Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach. Szydło, której kariera obejmuje stanowisko wicepremiera, odbyła spotkanie z osobami popierającymi jej partię w mieście Nowy Sącz. W trakcie swojego wystąpienia zaznaczyła, że obecne rządy podjęły działania mające na celu destrukcję polskiego państwa, a Donald Tusk, pełniący funkcję premiera, dąży do realizacji celów zachodnich elit oraz Unii Europejskiej kosztem ograniczenia wolności Polaków.

Szydło podkreślała, że zbliżające się wybory samorządowe, jak i te, które nadejdą później, są kluczowymi momentami, kiedy społeczeństwo musi połączyć siły i pokazać determinację w obronie swojej wolności i prawa do samostanowienia. Zachęcała do jedności wszystkich – od najmniejszych gmin, przez powiaty, województwa aż po cały kraj i Europę. Wskazywała na konieczność zjednoczenia i odmowy rezygnacji z wolności.

W trakcie spotkania nie zaprezentowano jednak żadnych konkretnych kandydatów partii Prawo i Sprawiedliwość na stanowiska radnych, wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast znajdujących się na terenie południowej Małopolski.

Znane są natomiast osoby chętne do startu w wyborach na prezydenta Nowego Sącza reprezentujące barwy PiS. Wyraziło to dwoje radnych: Iwona Mularczyk oraz Michał Kądziołka. Rozważany jest również kandydaturą posła Patryka Wichra. Wiadomo ponadto, że aktualny prezydent Ludomir Handzel będzie ubiegał się o kolejną kadencję. W wyścigu o fotel prezydenta Nowego Sącza weźmie udział także Ryszard Nowak, który pełnił tę funkcję w latach 2006 – 2018.