Modernizacja linii kolejowej Klęczany – Nowy Sącz nabrała tempa

Modernizacja linii kolejowej Klęczany – Nowy Sącz nabrała tempa

Trwają prace nad modernizacją linii kolejowej nr 104, stykającej Chabówkę i Nowy Sącz, a odcinek Klęczany – Nowy Sącz jest w fazie rozpoczynania prac. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podkreślają, że celem projektu „Podłęże – Piekiełko” jest wzmocnienie roli kolei jako środka transportu w tym regionie. Jak stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas piątkowego wydarzenia, to przedsięwzięcie stanowi kluczowy element modernizacji infrastruktury tego obszaru, na który czekano od ponad stulecia.

Zapowiedziano, że po przerwie trwającej ponad dwie dekady, pociągi znów zaczną przemierzać tę trasę. To odpowiedź na liczne prośby mieszkańców regionu. W efekcie, regiony takie jak Sądecczyzna, Limanowszczyzna oraz Podhale będą mogły cieszyć się udoskonalonymi opcjami komunikacyjnymi.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Marcinkowicach (gmina Chełmiec) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że prowadzone na linii nr 104 prace spełniają oczekiwania mieszkańców. Zaznaczył przy tym, że sukcesywnie przechodzi się od fazy projektowej do etapu realizacji przedsięwzięcia „Podłęże – Piekiełko”. Projekt obejmuje budowę nowej linii oraz renowację istniejącego odcinka trasą nr 104. Szef resortu podkreślił również wiarygodność rządowych deklaracji poprzez konsekwentne działania w tej materii.