Najnowsza premiera spektaklu w Teatrze Robotniczym odbędzie się online

Najnowsza premiera spektaklu w Teatrze Robotniczym odbędzie się online

Trzysta pięćdziesiątym ósmym przedstawieniem w Teatrze Robotniczym im. Bolesława Barbackiego będzie kompilacja dwóch sztuk Tadeusza Różewicza. Zagoszczą w repertuarze jako „Nasza mała stabilizacja”. Z powodu epidemii koronawirusa spektakl będzie można obejrzeć przed ekranem komputera.

Różewicz zawsze aktualny

Obecna izolacja, poczucie osamotnienia, lęku i zagrożenia wywołanego pandemią- te tematy porusza nowa sztuka wystawiona na deskach nowosądeckiego teatru. Zagadnienia te zawsze były ważne w twórczości genialnego dramaturga Różewicza. Adaptacja „Świadków albo naszej małej stabilizacji” skompilowana z „Dzidzibobo czyli miłością romantyczną czekającą już pod drzwiami”, a także z dodatkiem wierszy Wisławy Szymborskiej stanowi więc paralelę naszej trudnej rzeczywistości i świadczy o ponadczasowości dzieł mistrza. Czy ludzie przestali już zwracać uwagę na katastrofę? Czy akceptują wszystko, co ich otacza, trwając w letargu? Na te pytania reżyser i scenarzysta spektaklu będzie szukał odpowiedzi.

Teatr zawędrował pod strzechy

Twórcy sztuki dwa razy odkładali premierę, oczekując na koniec lockdownu. Postanowili już więcej nie zwlekać i 30 listopada o godzinie 19.00 odbył się pierwszy pokaz „Naszej małej stabilizacji” na platformie YouTube. Dotychczas obejrzało go 268 osób. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji go zobaczyć, będą mieć czas do 13 grudnia. To już 358. premiera w Teatrze Robotniczym, który szczyci się długą historią i tradycją już za dwa lat będzie obchodził setny jubileusz powstania.