Nietypowy zabytek, który możemy odwiedzić podczas wycieczki do Anglii

Nietypowy zabytek, który możemy odwiedzić podczas wycieczki do Anglii

Większość osób, która zobaczyła ten zabytek, nie mogła tak naprawdę uwierzyć własnym oczom. Kiedy zobaczycie rekina z Headington, od razu zdacie sobie sprawę z tego, że jest to naprawdę nietypowa i jedyna w swoim rodzaju rzeźba. Pewien mężczyzna poprosił swojego przyjaciela rzeźbiarza o to, aby stworzył dla niego to arcydzieło. Zabytek powstał po to, aby zapobiec powstawaniu bom wykorzystywanych do ataku Japonii. Chociaż początkowo lokalne władze nie chciały dać autorowi spokoju, ponieważ sprzeciwiały się instalacji rekina, ostatecznie udało mu się dopiąć swego.

Rekin stał się symbolem, który miał przypominać obywatelom o tym, aby ludzie nie wykorzystywali energii jądrowej do zanieczyszczania środowiska. Rekin w swojej dzisiejszej postaci mierzy ponad 8 metrów i waży łącznie 200 kilogramów. Stał się teraz atrakcją turystyczną, która przyciąga w to miejsce mnóstwo osób. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że rekin jest nie tylko nietypowy, ale także piękny. Autor zadbał o wszystkie szczegóły i świetnie odwzorował zwierze morskie.

Kamienne sfery, które możemy obejrzeć na Kostaryce

Kojarzycie film Indiana Jones i niektóre z kultowych scen, które miały tam miejsce? Chcemy przypomnieć między innymi o kamiennej kuli, która niemal zmiażdżyła głównego bohatera. Na początku filmu Raiders of The Lost Ark bohater Indiana Jones z trudem uniknął śmierci spowodowanej kamienną pułapką w postaci kuli, która toczyła się wprost na niego. Podobno reżyser specjalnie udał się na Kostarykę i wykorzystał jeden z dzisiejszych zabytków, aby nagrać to pomysłowe ujęcie. Większość z tych kul ludzkość odkryła w delcie rzeki mniej więcej w roku 1939.

Teraz stanowią lokalną atrakcję w postaci nietypowego zabytku, którym można pochwalić się przed przyjeżdżającymi turystami. Chociaż sama kula może aż tak bardzo nie zdumiewa swoim wyglądem, stała się ona obiektem wielu dywagacji. Na przykład lata temu ludzie uważali, że kryje się za nimi jakaś tajemnica. Jak to, że kule mogły być pewnymi narzędziami. Niektórzy wskazywali na to, że wymarły już lud Atlantydy wykorzystywał ogromne kamienie do nawigowania.