Czy słyszeliście o pięknym zabytku z Hiszpanii?

Czy słyszeliście o pięknym zabytku z Hiszpanii?

Chociaż dla wielu katolików taki zbytek może wydawać się nieco kontrowersyjną ozdobą, Hiszpania zasłynęła z placu upadłego anioła. Tak, chodzi o tego anioła, o którym mówi się w wielu przypisach, książkach, filmach i serialach. Plac w postaci zbytku został poświęcony Lucyferowi. Warto również zaznaczyć, że plac ten znajduje się dokładnie 666 metrów nad poziomem morza. Prawdopodobnie dobór takiej liczby nie był zbiegiem okoliczności. Z tego powodu architekci musieli podjąć nie lada wyzwanie, gdy obmyślili miejsce na rozbudowę tego placu.

Zabytek znajduje się w Hiszpanii, dokładnie w Madrycie. Ciekawostką jest również to, że plac ten jest jednym z niewielu zabytków na całym świecie, które zostały poświęcone upadłego aniołowi.

Kolejnym ciekawym zabytkiem, o którym warto wspomnieć, jest ręka znajdująca się w Chile. Chodzi o gigantyczny pomnik zapierający dech w piersiach. Gigantyczna dłoń została wyrzeźbiona na samej pustyni Atacama. Ciekawym elementem tego zabytku jest to, że został położony w dogodnym dla turystów miejscu, ponieważ można znaleźć ten posąg przy samej autostradzie wiodącej przez pustynię. Pomnik ten, który w dzisiejszych czasach uważamy za zabytek, został stworzony przez rzeźbiarza z Chile. Jego prace mają na celu wyrażenie uczucia samotności i braku akceptacji. Przez swoje rzeźby artysta wyrażał swój ból oraz wrażliwość.

Kolejny z pięknych zabytków – świątynia wiosny znajdująca się w Chinach

Położona w Chinach świątynia wiosny ma sporo wspólnego z życiem Buddy. Cała świątynia została tak naprawdę zbudowana na jego cześć, aby uczcić jego personę oraz oddać mu szacunek. Znajdziemy tam posąg Buddy o niewyobrażalnych rozmiarach. Po zdjęciu pomiarów okazało się, że Budda ma w tej wyrzeźbionej postaci aż 128 metrów wysokości. To naprawdę niebywałe. Dla porównania możemy określić, że statua wolności nie ma nawet połowy wysokości tego pomnika Buddy. Jeżeli chcielibyście odwiedzić takiego giganta, musielibyście jednak na pierwszym miejscu dostać się do chińskiej prowincji Henan. Warto również zaznaczyć, że region ten jest niezwykle często odwiedzany przez turystów nie tylko ze względu na tak piękne zabytki, jak posąg Buddy. Ponieważ region zasłynął z fantastycznych gorących źródeł.