Nietypowy zabytek ze Szwajcarii

Nietypowy zabytek ze Szwajcarii

Pierwszym wyjątkowym pomnikiem, który opiszemy w dzisiejszym zestawieniu, jest widelec. Tak, widelec jest nietypowym zabytkiem pochodzącym ze Szwajcarii. Mimo wszystko nie jest to byle jaki widelec. Ponieważ ten widelec ma aż osiem metrów wysokości. Zdobi jezioro genewskie już od ponad 10 lat. Pojawił się tam mniej więcej w 2009 roku. Widelec ten wielokrotnie porównywano do tak zwanego zabytku małej syrenki z Kopenhagi. Mimo wszystko widelec jest znacznie większy, przez co imponuje oglądającym. \

Zabawne w całej historii jest to, że w rzeczywistości miasto planowało wystawić widelec jako chwilową formę atrakcji przy jeziorze. Okazało się jednak, że znamienicie się przyjął, ponieważ przychodziło go oglądać coraz więcej osób. Widelec był coraz bardziej rozpoznawalną formą atrakcji, przez co miasto zdecydowało, że pozostawią go w miejscu, Można zatem stwierdzić, że widelec wywalczył sobie ogromne zainteresowanie, zatem firma nie miała powodów ku temu, aby go stamtąd zabierać. Tymczasowa wystawa przedmiotu stała się teraz zabytkiem, który odwiedza i podziwia mnóstwo turystów.

Największy posąg jeździecki na świecie, ma aż 50 metrów

Posąg konny Czyngis Chana w Mongolii to naprawdę nie lada zabytek. Trudno jest wyobrazić sobie, jak wiele pracy musieli w niego włożyć projektanci. Pomnik ten znajdziemy w nietypowym miejscu, który dodatkowo odzwierciedla jego naturę. Znajduje się na środku jednej z mongolskich łąk. Jego majestatyczny wygląd przypomina górę. Do pomnika każdy turysta może dotrzeć bezpośrednio ze stolicy. Znajduje się on mniej więcej godzinę drogi samochodem od tego miejsca. Mongołowie są niezwykle dumni ze swojego historycznego przodka.

Często powiada się w tamtych stronach, że Mongołowie aż w 8% populacji pochodzą od wielkiego wodza. Oznaczałoby, że znajdziemy w Mongolii sporo bezpośrednich potomków tej historycznej postaci. Innym niezwykle starym i ciekawym znaleziskiem wśród zabytków może być wyspa wielkanocna znajdująca się w Chile. Napotkamy tam ogromne kamienie, które są jednym z najbardziej tajemniczych zabytków na świecie. Między innymi dlatego, że nikt nie wie, skąd się tam tak naprawdę wzięły. Łącznie ogromnych kamieni jest 900. W dzisiejszych czasach stanowią dla nas zabytki w postaci sztuki rzeźbiarskiej. Mimo wszystko do tej pory pozostaje tajemnicą, kto tak naprawdę zbudował te rzeźby.