Nowy dom pomocy społecznej pomieści nawet stu podopiecznych

Nowy dom pomocy społecznej pomieści nawet stu podopiecznych

Burmistrz Ludomir Handzel odsłonił projekt nowego Domu Pomocy Społecznej, który ma stanąć przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Będzie to nowoczesny budynek mogący pomieścić do 100 osób, a inwestycja ma być skutecznym rozwiązaniem poważnego problemu społecznego.

W związku z rosnącą liczbą osób w podeszłym wieku coraz częściej pojawiają się placówki dla starszych mieszkańców, którzy potrzebują pomocy w opiece nad sobą. Prezes Ludomir Handzel oświadczył w mediach społecznościowych, że powstał plan budowy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej, ma on być w stanie pomieścić 100 osób. Koszt tego tworu nie jest jeszcze znany. Nowa placówka ma być dobudowana do istniejących Domów Pomocy Społecznej i znajdować się w bliskim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej, który obecnie jest jeszcze w trakcie budowy.

W pobliżu powstaje kolejny obiekt o takim opisie. Centrum Opiekuńczo-Lecznicze, zlokalizowane przy ulicy Nawojowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch DPS-ów, będzie jednopoziomową, niezależną konstrukcją bez przeszkód architektonicznych. Jego powierzchnia wyniesie 569 metrów kwadratowych, na której będzie mogło przebywać 16 osób w ciągu dnia i trzy w przypadku wizyt całodobowych.

Budynek będzie służył osobom dorosłym i seniorom z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, wymagającym rehabilitacji i terapii.