Właścicielka zagłodziła swojego kota

Właścicielka zagłodziła swojego kota

W czerwcu 2022 roku powróciło bulwersujące zdarzenie dotyczące zagłodzenia kota w mieszkaniu na osiedlu przy ulicy Zygmunta Augusta w Limanowej. Zdarzenie to miało trwać od 6 kwietnia do 27 czerwca. Odejście kota wzbudziło zainteresowanie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Ochrony Środowiska Amicus Vitae w Limanowej, które w sierpniu poinformowało o zdarzeniu policję.
Właścicielką zwierzęcia była mieszkanka Limanowej, która od dłuższego czasu przebywała poza domem. Kobieta zdała się na swojego znajomego, który miał zaopiekować się kotem, jednak ten nie podołał temu nieładnemu zadaniu. Szkoda, że niewinne zwierzę musiało cierpieć….

Na początku grudnia ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Limanowej wydała postanowienie dotyczące tej okoliczności. Prokurator prowadzący postępowanie przygotowawcze, po rozważeniu każdego dowodu i wysłuchaniu wyjaśnień podejrzanego, stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów, aby ścigać podejrzanego.

Limanowscy stróże prawa po zapoznaniu się ze sprawą stwierdzili, że nie ma wystarczających dowodów, aby postawić kobiecie zarzuty, choć w postanowieniu wspomniano, że kobieta jest podejrzana o „znęcanie się nad zwierzęciem w postaci kota domowego poprzez przetrzymywanie go w okresie od 6 kwietnia do 27 czerwca 2022 r. w zamkniętym mieszkaniu bez należytych warunków bytowania, pozostawiając go w niedopuszczalnym stanie zabrudzenia oraz bez odpowiedniego dostępu do pożywienia i wody przez okres przekraczający to, co było niezbędne do przeżycia zwierzęcia, co spowodowało jego upadek” (wg KPP Limanowa).