Nowy etap inwestycji w Nowym Sączu: Budowa pierwszego ronda biszkoptowego na ul. Jana Pawła II

Nowy etap inwestycji w Nowym Sączu: Budowa pierwszego ronda biszkoptowego na ul. Jana Pawła II

Przebudowa jednej z głównych arterii w Nowym Sączu, ulicy Jana Pawła II, przechodzi do następnej fazy. W ramach tego projektu, na skrzyżowaniu ulic Zielona, Wyspiańskiego, Jana Pawła II oraz Kolejowa ma powstać pierwsze w mieście rondo biszkoptowe. Planowane prace na tym odcinku doprowadzą do wyłączenia skrzyżowania z ruchu drogowego od 3 do 8 czerwca, od poniedziałku do soboty, co spowoduje konieczność korzystania z tras objazdowych.

Kierowcy powinni przygotować się na nowe wyzwania i zmiany w organizacji ruchu. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zdecydował o zamknięciu skrzyżowania ulic : Zielona, Wyspiańskiego, Jana Pawła II i Kolejowa od 3 czerwca, począwszy od godziny 8.00. Przyjęta strategia jest bezpośrednio związana z kontynuacją prac modernizacyjnych na wspomnianej ulicy Jana Pawła II. Specjaliści od infrastruktury drogowej z dębickiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego rozpoczną od tego dnia prace związane z transformacją dotychczasowego skrzyżowania w unikalne rondo.

Nie będzie to jednak typowe rondo, do jakiego przywykli mieszkańcy i kierowcy korzystający z dróg Nowego Sącza. Planowane jest wybudowanie tzw. ronda „biszkoptowego”, które nazywane jest również „psią kość” ze względu na swój charakterystyczny kształt, nawiązujący do dwóch wymienionych elementów.

Przez czas trwania prac na skrzyżowaniu ulic: Zielona, Wyspiańskiego, Jana Pawła II i Kolejowa, trasy objazdowe będą prowadzić przez ulice 29 Listopada, Smolika oraz Grunwaldzką. Zasady te nie dotyczą mieszkańców ulic Zielona i Wyspiańskiego, którzy będą mogli bez przeszkód docierać do swoich domów.