Nowy Sącz: Przerwanie ruchu na części ulicy Zielonej spowoduje konieczność objazdów

Nowy Sącz: Przerwanie ruchu na części ulicy Zielonej spowoduje konieczność objazdów

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ponownie informuje o planowanym czasowym zamknięciu fragmentu ulicy Zielonej. Poniżej szczegóły dotyczące terminu i proponowanych tras objazdów.

Dlaczego decyzja o zamknięciu ulicy? Powodem jest proces przebudowy infrastruktury teletechnicznej i światłowodowej, który wymaga przeprowadzenia przekopu przez jezdnię. Infrastruktura ta jest zlokalizowana na owym odcinku ulicy Zielonej.

Niemniej jednak, prace będą realizowane wyłącznie w godzinach nocnych – z piątku 26 kwietnia na sobotę 27 kwietnia. Zostaną one rozpoczęte o godzinie 22:00 i jak przewiduje Miejski Zarząd Dróg, potrwają około pięć godzin.

W trakcie prac, sekcja ulicy Zielonej w obrębie skrzyżowania z ulicami: Jana Pawła II, Wyspiańskiego oraz Kolejową, zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. W związku z tym kierowcy będą zmuszeni korzystać z alternatywnych tras od ulicy 29 Listopada do ulicy Zielonej, czyli przez nowo wybudowany łącznik, ulicę Smolika, ulicę Grunwaldzką i ponownie na ulicę Zieloną.

Warto zauważyć, że ulica Mickiewicza prowadząca na osiedle Wólki oraz ulica Starowiejska są już przejezdne. Po tym jak ulica Krakowska została zamknięta na około rok w związku z przebudową linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka, te dwie drogi stały się alternatywą dla podróżujących do Chełmca, Podegrodzia oraz Starego Sącza.