Nowy właściciel Galerii Sandecja w Nowym Sączu – Fundusz Focus Estate

Nowy właściciel Galerii Sandecja w Nowym Sączu – Fundusz Focus Estate

Agat Ejendomme, jedna z firm należących do grupy przedsiębiorstw TK Development, niedawno dokonała sprzedaży Galerii Handlowej Sandecja, znajdującej się w Nowym Sączu. Była to końcowa faza transakcji sprzedaży galerii na rzecz funduszu Focus Estate, który teraz jest oficjalnym właścicielem obiektu.

Budynek Galerii Handlowej Sandecja został wzniesiony w 2009 roku dzięki staraniom firmy TK Development. Wewnątrz tej struktury o imponującej powierzchni wynoszącej 17 650 metrów kwadratowych mieści się aż 75 lokali użytkowych. Są wśród nich takie renomowane marki jak: H&M, New Yorker, Euro RTV AGD, CCC, Apart, Deichmann i Douglas, a także wiele innych. Największym najemcą spożywczym w budynku jest Carrefour. Na terenie obiektu dostępne są również 800 miejsc parkingowych, w tym również stanowiska z ładowarkami dla samochodów elektrycznych.

Dariusz Forysiak, dyrektor działu Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers – firmie specjalizującej się w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych – przewiduje, że w najbliższych czasach na polskim rynku centrów handlowych można spodziewać się zwiększonej aktywności w wielu obszarach, w tym między innymi przejęć. Wbrew niektórym prognozom, sektor centrów handlowych po pandemii szybko odbudował się i nadal generuje wysokie stopy zwrotu. Co więcej, format ten okazał się odporny także na rozwijający się rynek e-commerce, co jest efektem między innymi rosnących kosztów dystrybucji. Sprzedaż Galerii Sandecja stanowi pozytywny sygnał dla rynku i zapowiada dobry rok. Dariusz Forysiak skierował gratulacje do Agat Ejendomme i Focus Estate Fund za udaną finalizację transakcji oraz podziękowania dla sprzedającego za zaufanie i umożliwienie mu bycia częścią tego procesu.