Podstępne oszustwa telefoniczne na Sądecczyźnie – kolejna fala aktywności przestępców

Podstępne oszustwa telefoniczne na Sądecczyźnie – kolejna fala aktywności przestępców

Na terenie Sądecczyzny znów odzywają się oszuści, jak informuje lokalna policja. Telefonują do niczego nie podejrzewających mieszkańców, przenikliwie pytając o istotne dane, w tym ilość zgromadzonych środków finansowych oraz adres domowy.

Jednego dnia, konkretnie 26 marca, sądecka komenda otrzymała szereg zgłoszeń o oszustwach. Schemat działania przestępców polegał na podszywaniu się pod funkcjonariusza policji lub pracownika pocztowego.

Podczas rozmów telefonicznych z seniorami, przestępcy nakłaniali ich do ujawnienia kluczowych informacji, takich jak ilość posiadanych oszczędności czy miejsce zamieszkania. Kolejno przekonywali swoje ofiary, że obserwowane są przez innych złoczyńców, a ich pieniądze znajdują się w niebezpieczeństwie. Manipulowali, sugerując prowadzenie tajnej operacji przez policję, której celem miało być złapanie oszustów.

Warto pamiętać, że metody działania tego typu oszustów są wyjątkowo zróżnicowane i dostosowywane do indywidualnej sytuacji oraz informacji, które zdobywają od rozmówcy. Z tego powodu sądecka policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i nieudostępnianie własnych danych osobowych oraz finansowych nieznajomym.