Zaproszenie dla młodych muzyków na warsztaty wiolonczelowe w Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej

Zaproszenie dla młodych muzyków na warsztaty wiolonczelowe w Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej

Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna zlokalizowana w Nowym Sączu kieruje swoje zaproszenie do młodych osób mających pasję do muzyki, szczególnie tych, którzy grają na wiolonczeli. Instytucja planuje przeprowadzić warsztaty wiolonczelowe, które mają odbyć się 6 kwietnia, w ich budynku.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie warsztatów będzie dr Anna Banaś, doceniana wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jej działalność nie ogranicza się jedynie do nauczania, jest także aktywną wiolonczelistką i solistką. Wielokrotnie reprezentowała Polskę podczas koncertów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Dr Banaś posiada bogate doświadczenie w pracy ze młodzieżą i dorosłymi – podkreśliła Elżbieta Szczyrba, nauczycielka tej szkoły.

Ciekawym dopełnieniem programu mają być spotkania z fizjoterapeutami. Specjaliści ci zaprezentują muzykom ćwiczenia, które powinni wykonywać przed i po graniu na wiolonczeli, aby zadbać o swoje zdrowie i komfort.