Pojawi się nowy przystanek kolejowy za 18 milionów złotych

Pojawi się nowy przystanek kolejowy za 18 milionów złotych

Jak informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przystanek kolejowy Nowy Sącz Gorzków wybuduje i zaprojektuje firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. W prace, które rozpoczną się w drugim kwartale 2023 roku, a zakończą w czwartym kwartale 2023 roku, zostanie zainwestowane około 18 mln zł.

Blisko dwa miesiące temu powstał przystanek Nowy Sącz Dąbrówka (szacowany na 12 mln zł), który zaprojektowała ta sama firma. Nowe przystanki, dzięki którym zwiększy się liczba przystanków kolejowych, ułatwią poruszanie się – uważają okoliczni mieszkańcy. Dzięki nowej infrastrukturze zwiększy się dostępność do miejscowości uzdrowiskowych i atrakcji turystycznych Polski południowej, w tym m.in. Rytra, Żegiestowa, Piwnicznej, Muszyny i Krynicy – Zdroju – mówi Dorota Szalacha. Dzięki temu pracownicy firm FAKRO i DAKO znajdujących się bezpośrednio naprzeciwko planowanych przez PKP PLK inwestycji odniosą znaczące korzyści.

Zgodnie z programem, na peronach nowych przystanków kolejowych zostaną zainstalowane wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz odpowiednie oświetlenie. Do przekazywania informacji o oznakowaniu dla osób niedowidzących wykorzystane zostaną ścieżki dotykowe. Dzięki rampom osoby o ograniczonej mobilności lub matki z niemowlętami w wózkach będą mogły teraz dostać się na przystanki – informuje przedstawiciel PKP PLK S.A.