Poradnik dotyczący wyboru odpowiedniej postaci w grze League of Legends

Poradnik dotyczący wyboru odpowiedniej postaci w grze League of Legends

League of Legends jest grą, która bywa niezwykle skomplikowana dla osób początkujących. Jeżeli dopiero zaczynacie rozgrywkę w League of Legends, prawdopodobnie nie do końca wiecie, w jaki sposób możecie odnaleźć się w tym świecie. Mamy do wyboru prawie 160 bohaterów, przy czym musimy pamiętać o tym, że każdy z nich ma pięć różnych umiejętności. Każda z nich robi dosłownie co innego, dlatego też odnalezienie się w takiej różnorodności może być niezwykle trudne dla wielu graczy, którzy nie mieli wcześniej styczności z grą.

Czasami nie tylko postacie i ich mnogość utrudniają wejście w ten świat rozrywki. Warto również zaznaczyć, że gry MOBA charakteryzują się nietypowymi mapami w rzucie izometrycznym. Nowi gracze, którzy wcześniej nie mieli styczności z podobnymi tytułami gier wideo, miewają problemy, aby odnaleźć się w tym świecie rozgrywki. Sterowanie nie jest zbyt intuicyjne. Jeżeli interesuje was rozpoczęcie takiej zabawy na własną rękę, przeczytajcie więcej na temat tego, z jakiego powodu League of Legends przyciąga tak wielu chętnych do zabawy graczy https://www.egracze.pl/na-czym-polega-jedna-z-najpopularniejszych-gier-na-swiecie-poznaj-league-of-legends/.

Na początku najlepiej zapoznać się z najbardziej podstawowymi koncepcjami gry

Na samym początku najlepszym rozwiązaniem będzie przejście przez podstawowe pojęcia gry, które możemy zbadać za pośrednictwem samouczka przygotowanego przez twórców League of Legends. Wystarczy, że zalogujemy się na swoje konto i znajdziemy tryb samouczka w wyborze rozgrywki. Będziemy mogli przejść tam przez szkolenie, które wprowadzi nas w to, w jaki sposób wygląda rozgrywka. Dodatkowo samouczek pozwoli nam przetestować kilka podstawowych postaci, aby zdecydować się na to, którą z nich zaczniemy naszą przygodę.

Bohater w każdej grze MOBA to postać na mapie, którą kontroluje gracz. Każdy z nich jest wyjątkowy i posiada co najmniej cztery umiejętności, które są unikalne dla danej klasy postaci. W League of Legends jest ponad 100 różnych bohaterów do wyboru. Podobnie jak w grach MMO lub strzelankach z podziałem na klasy, można ich podzielić na kategorie, które odnoszą się do przeznaczenia danej jednostki. W ten sposób możemy wyróżnić strzelców, postacie magiczne, postacie do gry w zwarciu, asasynów i postacie wspomagające, czyli tak zwanych popularnych supportów.