Przez Nowy Sącz przejadą Motomikołaje

Przez Nowy Sącz przejadą Motomikołaje

Członkowie grupy motosącz.pl jak co roku chcą dać mieszkańcom trochę uśmiechu. Postanowili więc znów przebrać się za Świętych Mikołajów. Ze sztucznymi brodami do pasa i w czerwonych strojach będą odwiedzać hospicja, szpitale, domy dziecka. Czyli wszystkie miejsca, gdzie uśmiech i dobre słowo zawsze są mile widziane.

Motocykliści przejadą przez Nowy Sącz w sobotę, 5 grudnia. Przygotowanie tegorocznej parady było sporym wyzwaniem ze względu na epidemię koronawirusa. Jednak kierowcy się nie poddali i zorganizowali swoją akcję tak, aby nie zagrażała zdrowiu mieszkańców, z zachowaniem wszelkich zaleceń sanepidu. Przebrani kierowcy zawitają nie tylko do instytucji, gdzie znajdują się najbardziej potrzebujący, ale również do ubogich rodzin z miasta i jego okolic.

Akcję rozpocznie się od wielkiej parady zaczynającej się na rynku, a potem Motomikołaje rozjadą się do innych części Nowego Sącza, rozdając paczki. W tym roku, dzięki ofiarności darczyńców, udało się skompletować aż 1500 zapakowanych podarunków. Środki w dalszym ciągu są zbierane przez platformę zrzutka.pl. Wszyscy chętni mogą więc dołożyć się do prezentów dla dzieciaków i zrobić coś dobrego na święta. Oprócz motocykli na paradzie będą obecne również samochody, terenówki, a także maskotka grupy motosącz.pl, czyli pies Goofy.

Inicjator akcji Tomasz Tokarz dokładnie wyjaśnił, jak będą wyglądały procedury bezpieczeństwa. Mikołaje będą jeździli w grupach maksymalnie pięcioosobowych.  Przed dojazdem na miejsce wyznaczona osoba wykona telefon do instytucji, którą mają zamiar odwiedzić. Następnie pomachają wyglądającym z okna dzieciom i wyruszą w dalszą trasę.

Motomikołaje pomagają ludziom już od 6 lat. Do tej pory udało się rozdać ponad trzynaście tysięcy paczek.