Rekrutacja do Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz ponownie otwarta

Rekrutacja do Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz ponownie otwarta

Każdego roku, bez wyjątku, Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zaprasza chętnych do zgłaszania swojej kandydatury na członka jednostki. Kandydatami, które cieszą się największym zainteresowaniem, są osoby o silnym duchu, gotowe podjąć się nowych wyzwań, które czerpią satysfakcję z pomagania innym, lubiące aktywność fizyczną i nie bojące się przekraczania swoich własnych limitów. Główna specjalizacja grupy to działania poszukiwawcze w przypadku osób zaginionych, co sprawia, że dodatkowym atutem dla kandydatów jest posiadanie dobrej orientacji w terenie.

Otwieramy nasze drzwi dla miłośników trekkingu i górskich wypraw, którzy nie obawiają się ciężkich warunków atmosferycznych i mogą pochwalić się dobrym zrozumieniem map i terenu. Szukamy ludzi z pasją do niesienia pomocy, którzy nieustannie poszukują nowej wiedzy, są otwarci na nowe doświadczenia, gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i mają odwagę, by przekraczać swoje własne lęki i słabości.

Nasza Grupa działa przede wszystkim na terenie Małopolski, jednak nie boimy się podjąć działań ratowniczych w dowolnym miejscu w Polsce. Wśród naszej załogi znajdują się zarówno ratownicy, medycy, nawigatorzy, jak i przewodnicy psów ratowniczych, którzy są gotowi przekazać swoje umiejętności i doświadczenia nowym rekrutom. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności poszukiwania zaginionych osób oraz współpracę z psami ratowniczymi.