Festiwal Słodkości i Rękodzieła – odkryj smakowitą różnorodność!

Festiwal Słodkości i Rękodzieła – odkryj smakowitą różnorodność!

Na głównym placu Nowego Sącza, popularnym Rynku, odbywa się wyjątkowe wydarzenie kulinarno-rękodzielnicze – Festiwal Słodkości i Rękodzieła. To niezwykłe, trzydniowe święto smaku i rękodzielnictwa miało swój początek w piątek, 6 października. Wśród oferowanych przez wystawców dóbr można znaleźć takie rarytasy jak miody pochodzące z prywatnych pasiek, sezonowe przetwory na zimę, pyszną chałwę oraz domowe wypieki. Dla miłośników tradycyjnych smaków przewidziano również wędzone kiełbasy i ryby.

Ale to nie wszystko – festiwal oferuje także mnogość atrakcji dla najmłodszych. Maluchy mogą brać udział w dekorowaniu ciasteczek czy malowaniu twarzy, a także doświadczyć prawdziwej radości z puszczania baniek mydlanych. Na terenie imprezy znajduje się również możliwość przejażdżki elektrycznym pociągiem, a wszystko to przy akompaniamencie nastrojowej muzyki.

Na festiwalu nie zapomniano również o miłośnikach street foodu. Na Rynku zaparkowały popularne food trucki, które serwują różnorodne ciepłe posiłki. To wyjątkowa okazja, by posmakować różnorodnych dań na świeżym powietrzu, wpisując się w trend ulicznego jedzenia.