Rolnicy wkraczają ponownie na ulice: planowany protest i blokada granic z Ukrainą 20 lutego

Rolnicy wkraczają ponownie na ulice: planowany protest i blokada granic z Ukrainą 20 lutego

W niedalekiej przyszłości, konkretnie 20 lutego, rolnicy planują kolejny raz zająć miejską przestrzeń, wykorzystując swoje maszyny rolnicze do blokowania dróg. Zadeklarowali oni, że między innymi przejścia graniczne i tory kolejowe oddzielające Polskę od Ukrainy zostaną przez nich zablokowane. Ponadto, rolnicy z powiatu limanowskiego i gorlickiego zaplanowali zjechać do Nowego Sącza, gdzie zamierzają sparaliżować ruch na jednym z rond.

Początek protestu będzie miał miejsce na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, gdzie rolnicy spotkają się o godzinie 9:30. W trzydzieści minut później, planowana jest tam ceremonia mszy świętej. Kolejno, o godzinie 11:00, na miejscu zacznie formować się kolumna protestujących – ciągniki rolnicze i samochody okryte polskimi barwami narodowymi.

Manifestacja ruszy o godzinie 11:15 w stronę Nowego Sącza. Protestujący mają zamiar przemaszerować ulicami Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, Rondem Solidarności, ul. Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, drogą krajową numer 28, ul. Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego oraz Wincentego Witosa. Na ulicy Tarnowskiej, około godzinę będzie zablokowane rondo. To właśnie tam zaplanowano odczytanie oraz omówienie postulatów protestujących i konferencję prasową.