Protest rolników z Sądecczyzny 20 lutego – oczekiwane utrudnienia w ruchu drogowym

Protest rolników z Sądecczyzny 20 lutego – oczekiwane utrudnienia w ruchu drogowym

We wtorek, dwudziestego lutego, rolnicy z Sądecczyzny oraz sąsiednich powiatów planują kolejną demonstrację. Z tego powodu można przewidzieć pewne trudności w ruchu ulicznym zarówno na terenie Starego Sącza i Nowego Sącza, jak i na drogach prowadzących do tych miast.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatora demonstracji, 20 lutego br. protest ma się rozpocząć o godzinie 9:30. Pierwszym punktem programu jest spotkanie na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Kolejnym etapem jest msza święta, która zostanie odprawiona na miejscu o godzinie 10:00.

Po godzinie 11:00 rozpocznie się formowanie kolumny protestacyjnej. Rolnicze pojazdy mają zamiar przemieścić się drogą krajową numer 87 w stronę Nowego Sącza. Po dotarciu do miasta planują przejechać przez ulice Węgierską, świętej Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, a następnie przez Rondo Solidarności. Dalej mają zamiar przemierzyć ulicę pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego oraz Wincentego Witosa. Protestujący planują zakończyć swój marsz na rondzie Jana Pawła II, które zamierzają zablokować na około jedną do dwóch godzin.

Zgodnie z planem przekazanym przez organizatora, protest ma potrwać do godziny 16:00. Ze względu na to, że jest to czas szczytu komunikacyjnego, można oczekiwać utrudnień w ruchu drogowym. Aby uniknąć niepotrzebnej frustracji, apelujemy o cierpliwość i ostrożność. Jeżeli jest to możliwe, rozważcie skorzystanie z alternatywnej trasy dojazdu.