Sądecczyzna włącza się w Szlachetną Paczkę

Sądecczyzna włącza się w Szlachetną Paczkę

Już po raz dwudziesty rusza ogólnopolska akcja charytatywna Szlachetna Paczka. Wszyscy jednoczą się w cudownym geście pomagania najuboższym. Działania aktywnie wsparli również mieszkańcy Nowego Sącza i okolic.

Finał akcji nazywany jest w tym roku „Weekendem cudów” i jest zwieńczeniem całorocznych trudów wszystkich wolontariuszy.  Z pomocy skorzysta ponad 14 tysięcy najuboższych rodzin z całego kraju. Na terenie Sądecczyzny pomocą zostało objętych 21 rodzin. Liczne dary, które przekazali ludzie dobrej woli są pakowane przez 23 wolontariuszy w różnym wieku. Każdy z nich działa z pełnym zaangażowaniem. Nikt nie robi tego dla chwały- nasi bohaterowie życzą sobie pozostać anonimowi.

Corocznie zasady Szlachetnej Paczki pozostają niezmiennie. Do akcji nie można zgłosić siebie samego. Mogą to zrobić zatroskani przyjaciele, znajomi, sąsiedzi oraz wolontariusze danego regionu. Dzięki temu pomoc rzeczywiście dociera do najbardziej potrzebujących. I do tych, których rok 2020 nie oszczędzał.

Wolontariusze nie tylko czuwają nad pomocą materialną. W dobie pandemii ludzie starsi, samotni czekają również na wsparcie emocjonalne, na rozmowę i pocieszenie.

Fundacja już od 2001 roku opiekuje się rodzinami dotkniętymi skrajnym ubóstwem. Walczą o godny byt dla ponad miliona ludzi- szacuje się, że właśnie tyle osób dotyka głód, zimno, życie poniżej 12 złotych na miesiąc.

Pamiętajmy, aby zwłaszcza teraz w okresie świątecznym, wspierać tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Bądźmy dla siebie nawzajem wsparciem w trudnych chwilach.